Tato letadla za pár set tisíc dolarů se stávají žhavým zbožím mezi internetovými milionáři
, /

Tato letadla za pár set tisíc dolarů se stávají žhavým zbožím mezi internetovými milionáři

Tato letadla za pár set tisíc dolarů se stávají žhavým zbožím mezi internetovými milionáři

Po pouhých 90 dnech od představení jedinečných osobních letadel s poměrně příznivou cenovkou hlásí jeho výrobce, společnost Cobalt, o tyto stroje rekordní zájem. Na dva modely letadel s revolučním designem už totiž přijala objednávky v hodnotě 50 milionů dolarů, v přepočtu tedy asi 1,25 miliardy korun. Během pouhých 24 hodin po představení se pak v ústředí Cobaltu nasbíralo dle údajů firmy hned 29 objednávek.

V leteckém průmyslu se doposud uplatňoval spíše konzervativní design. Na otázku, proč se modely Co50 Valkyrie a Valkyrie-X těší ihned po představení tak pozitivním ohlasům má CEO Cobaltu David Loury jednoznačnou odpověď. Podle něj jsou totiž nádherné. Právě toto je podle šéfa firmy a designéra obou letounů ten hlavní důvod, proč čeká firmu v tomto oboru světlá budoucnost.

Jaké to je mít kancelář v miliardovém startupovém coworkingu WeWork?

Když jsme před dvěma lety zakládali spolu s několika lidmi z celého světa náš nový HR startup : StartMonday,...

O pozitivních vyhlídkách svědčí také seznam zákazníků, kteří o jednu z variant už projevili zájem. Najdeme totiž mezi nimi lídry technologického průmyslu jako jsou Google nebo Apple, objednávky však přicházejí například také z Brazílie, Německa nebo Velké Británie.

Loury ale také dodává, že obloha nad Sillicon Valley se těmito krásnými letadly nebude hemžit ještě nejméně dva roky. Ačkoliv už v dnešních dnech testuje společnost několik letuschopných prototypů, musí být letoun ještě před cestou k zákazníkům schválen úřady.

Levnější model Valkyrie-X vyjde na 595 tisíc dolarů (14,9 milionů korun) a nabídne 350koňový motor se schopností doletu až 2200 kilometrů. Maximální rychlost letounu pro čtyři osoby se pak bude pohybovat kolem 480 km/h. Druhá varianta s označením Co50 Valkyrie poté vyjde na 699 tisíc dolarů, tedy asi 17,5 milionu korun, přičemž by měla kromě doletu nabídnout o poznání lepší parametry.

Screen Shot 2015-11-15 at 17.38.20

Screen Shot 2015-11-15 at 17.38.00

Screen-Shot-2015-11-15-at-17.37.42

cobalt-50-01

Foto:Cobalt