Kontroverzní společnost vyrábějící roboty, představila nejnovější model svého „Terminátora“ (video)

Jsou to zhruba dva roky, co Google koupil lehce kontroverzní společnost Boston Dynamics, která se proslavila tím, že ve spolupráci s Pentagonem vyvíjela až hrůzu náhanějící roboty s názvy jako BigDog, Cheetah, WildCat nebo Atlas, jejichž videa kolovala snad po celém internetu.

V souvislosti s tímto krokem, samozřejmě ihned spousta odborníků začala spekulovat o možném riziku v podobě spojení umělé inteligence a robotů, kteří by lidskou rasu za určitých scénářů mohly jednou ohrozit, zvlášť pokud se Google v projektu bude v budoucnu angažovat stále aktivněji.

wework

Přečtěte si takéJaké to je mít kancelář v miliardovém startupovém coworkingu WeWork?

Nyní se v Boston Dynamics odhodlali k představení nejnovější verze svého robota s názvem Atlas, který je údajně konstruován pro manipulaci s objekty, s tím, že je schopný bezproblémově fungovat jak ve venkovních, tak uzavřených prostorech. Robot je kompletně poháněn eletrickou energií a pro bezproblémovou navigaci, přemistování objektů a pohyb v terénu je vybaven  „laserovým“ radarem a stereo senzory. To vše při váze 81 kg a výšce 175 cm.

Obzvlášť v čase 2:05 začíná být video zajímavé…

main22

1

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.