České Liftago postupně začíná napojovat taxíky na MHD

České Liftago postupně začíná napojovat taxíky na MHD

, /
České Liftago postupně začíná napojovat taxíky na MHD

Česká taxi přepravní platforma Liftago, která propojuje volnou kapacitu prověřených taxi s poptávkou pasažérů, se v poslední době vydává už i směrem napojování veřejné dopravy. Nově totiž služba dostupnost taxíků v okolí zobrazuje i v mobilní appce MHD App pro operační systém iOS a v brzké době také plánuje napojení na systém IDOS.

„Systém IDOS dnes zodpovídá více než 42 miliónů dotazů na spojení měsíčně, z toho téměř 16 miliónů dotazů na výpočet optimálního spojení přichází z mobilu. Poměr mobilních uživatelů rychle roste. I proto dává naprostý smysl napojení vyhledávání spojů s přepravními platformami jako je Liftago.“ říká David Švingr z firmy CHAPS.

Do konce roku, má pak Liftago za cíl zobrazovat i volnou kapacitu růžových kol komunitního bikesharingu Rekola.cz, který jsme vám na CzechCrunchi už několikrát představovali.

CustomInk kupuje za několik miliard korun startup se slovenským spoluzakladatelem

Slovensko se opět otřáslo v základech, když se včera objevila informace o nejnovější akvizici startupu, který má...

Zajímavostí jinak je, že ačkoliv Praha patří mezi metropole s nejlepším pokrytím veřejnou hromadnou dopravou a zároveň největším počtem taxikářů na obyvatele na světě, trpí stále dopravními zácpami. MHD totiž zatím nemůže vynahradit pohodlí dopravy od dveří ke dveřím a taxíky jsou dnes šíře využívané spíš majetnější části obyvatel. Podle Eurostatu však zatím stále nejvíce lidí v Praze raději usedá za volant auta.

„Liftago měsíčně přepraví přes 60 000 lidí a tohle číslo dvojciferně roste každý měsíc. Část z nich stále krom taxíků využívá vlastní vůz. Jakmile se nám podaří propojit taxíky s MHD a dalšími dopravními zdroji, budeme efektivně stahovat více a více aut z města.“ říká Juraj Atlas, ředitel a spoluzakladatel Liftaga.

Tento růst by se každopádně ani v dohledné dobe neměl zastavit, jelikož koncem roku služba očekává měsíčně přepravovat okolo 200 000 pasažérů a to především v Praze, v Brně a v Bratislavě, kde jsou taxikáři přes Liftago dostupní.

Liftago-MHD-App (1)