Kontroverzní appku Lulu, která umožňuje ženám anonymně hodnotit muže, kupuje Badoo

Kontroverzní appku Lulu, která umožňuje ženám anonymně hodnotit muže, kupuje Badoo

, /
Kontroverzní appku Lulu, která umožňuje ženám anonymně hodnotit muže, kupuje Badoo

Po dlouhé době se na první pohled stagnující a kdysi pravděpodobně nejpopulárnější webová a mobilní seznamka Badoo probudila a rovnou začala nakupovat. Do svých rukou nově získala kontroverzní aplikaci, která dovolovala ženám anonymně hodnotit a recenzovat muže, s názvem Lulu, která v posledních měsících získala rychle několikamilionový počet uživatelů.

Badoo, které se chlubí více než 300 miliony uživateli si tak připisuje nejen novou technologii, ale i velkou část z celkově 6 milionů zaregistrovaných uživatelů Lulu. Otázkou však zůstává, kolik z nich je opravdu aktivních – což je obecně největším problémem podobně rychlých seznamek. Londýnské Badoo s ruským zakladatelem zaplatilo za startup s 15 milionovým fundingem neznámou částku, částečně v hotovosti a částečně ve formě akcií.

Český designer Honza Losert: Doma jsem oznámil, že se školou končím, tímhle způsobem života si vydělám víc.

Delší dobu jsem se snažil spojit s Honzou Losertem, aby nám trochu povyprávěl o tom, co ho přivedlo k designu, jakou...

Podle všeho stálo za akvizicí především vyhledávání nových talentů, kterých má stále Badoo ve svých řadách málo. Zajímavostí je, že v jedné z největších seznamek pracuje/pracovalo i několik Čechů a Slováků, mezi nimiž byl například Jan Losert, kterému jsme věnovali podrobný rozhovor, nebo Slovák s kanadskými kořeny Philip Litassy.

A jelikož Lulu nenabízelo přímo seznamovací služby, zdá se, že je akvizice chytrým krokem, jak cenná data propojit s více než 60 miliony aktivními uživateli Badoo, ke kterým se denně průběžně přidá 400 tisíc nově registrovaných, informuje TechCrunch.

Součástí akvizice je i celková změna konceptu aplikace, která se nyní bude více než na hodnocení soustředit na rychloseznamování ve stylu Tinderu.