Raketa SpaceX se neúspěšně pokusila přistát na moři (video)

Raketa SpaceX se neúspěšně pokusila přistát na moři (video)

, /
Raketa SpaceX se neúspěšně pokusila přistát na moři (video)

Inovativní vesmírný startup Elona Muska, SpaceX, toho dokázal za svojí existenci hodně – dokázal vymyslet business model, ve kterém může být soukromá společnost ve vesmíru profitabilní, dokázal mimo planetu poslat úspěšně nespočet raket a zároveň se poprvé dovedl s jednou z nich vrátit zpět na Zem bez zásadního poškození, což mělo dokázat, že jde SpaceX v přepravě nákladů a lidí do vesmíru správným směrem.

Včera ve večerních hodinách našeho času úspěšně vzlétla další raketa typu Falcon 9, která měla tento poslední pokus opakovat a do vesmíru přenést nový satelit NASA. A i když se start povedl, v jedné ze čtyř fází přistávání na plovoucí lodní plošině se vyskytl problém na jedné z přistávacích noh, který experiment zmařil. Vůbec přistávání na pohybující se ploše na moři je pro SpaceX problémem, který musí vyřešit, aby srovnal svojí negativní bilanci tří neúspěchů ze tří.

Neuvěřitelný pohled do života a geniální mysli Elona Muska, který stojí za úspěchem Tesly a SpaceX

Elon Musk, pro někoho zvláštní, pro někoho geniální člověk, který má za sebou desítky let podnikatelské...

Zároveň je přistání na moři zásadním milníkem, který dále diverzifikuje možnosti přistávacích ploch a eliminuje většinu rizik spojených s návratem na Zem. Elon navíc potvrdil, že rakety, které se úspěšně vrátí zpět, mohou za jistých okolností znovu do vesmíru, což by mohlo snížit náklady na start o desítky procent.