Google Mapy mají novou funkci, která sama předpoví, kam se chystáte
, /

Google Mapy mají novou funkci, která sama předpoví, kam se chystáte

Google Mapy mají novou funkci, která sama předpoví, kam se chystáte

Nejen mezi uživateli Androidu oblíbená aplikace Google Maps se již v brzké době dočká velmi užitečného vylepšení. Po spuštění bude totiž aplikace nově schopna sama předpovědět, kam se chystáte a podle toho nastavit navigaci. Nové vylepšení, na které jako první upozornil server Android Police by se mělo nazývat „Driving Mode“ a své předpovědi bude mimo jiné zakládat zejména na historii pohybu svého uživatele.

Po usednutí do auta tak na svém androidovém telefonu zvolíte již zmíněný „Driving Mode“ a chytrý program už adresu konečné destinace uhádne sám. Kromě historie pohybu budou ale brát Google Maps v potaz i denní dobu, nebo historii internetového prohlížení. Je tak dost možné, že například po zakoupení lístků do kina se do navigace automaticky nastaví právě adresa daného kina.

MatchBoard: nová česká investiční platforma pro startupy a investory

Zatímco zahraniční trh s platformami, které umožnují investovat do technologických firem a startupů je velmi...

Podobnou funkci najdeme už v dnešní době jako součást asistenta Now On Tap, který je také schopen přizpůsobovat se rytmu svého uživatele. Propojení přímo s Google Maps by ale mělo přinést ještě intuitivnější a užitečnější poznatky.

Přesné datum, kdy bude nový update vypuštěn bohužel znám není, podle Googlu bychom se jej ale měli dočkat brzy. V případě zařízení běžící na operačním systému iOS se pak dá očekávat zpoždění v řádech několika týdnů.