Apple se pochlubil rekordním čtvrtletím se ziskem přes 18 miliard dolarů

Apple se pochlubil rekordním čtvrtletím se ziskem přes 18 miliard dolarů

, /
Apple se pochlubil rekordním čtvrtletím se ziskem přes 18 miliard dolarů

Očekávání investorů od momentálně nejhodnotnější společnosti na světě je velké a vzrůstá s každým čtvrtletím, ve kterém Apple publikuje své finanční výsledky, včetně podrobného počtu prodaných kusů jednotlivých zařízení. A že dokáže dychtivé sledovače překvapit, dokazuje fakt, že se mu opět v prvním kvartále fiskálního roku 2016 (uzavřeném 26.12.2015) podařilo překonat rekord.

V prvním čtvrtletí totiž Apple utržil přes 75,9 miliard dolarů s čistým příjmem 18 miliard dolarů, tedy více než 447,5 miliard korun. To mu pomohlo ještě více navýšit operativní hotovost, ve které drží neuvěřitelných 216 miliard dolarů k volnému využití. I tato čísla jsou ale mírně pod očekáváním analytiků, kteří si představovali příjmy o 700 milionů dolarů vyšší.

Podívejte se do nového sídla české antivirové společnosti Avast v Praze

Česká společnost AVAST Software, která stojí za celosvětově úspěšným antivirem avast!, se nedávno přestěhovala...

Zároveň ukrývala jejich představa prodej minimálně 75 milionů kusů iPhonů, což se Applu taktéž nepovedlo splnit. V minulém čtvrtletí jich totiž prodal „pouze“ 74,8 milionů, což je o zhruba 300 tisíc kusů více, než v předcházejícím období, ale s pomalejším růstem. Podle serveru TechCrunch to znamená, že se možná Apple dostal do bodu, kde je jeho prodejní maximum nebo naopak slábne na klíčových trzích, jako je například Čína.

O to horší jsou pak vyhlídky na druhé čtvrtletí, které ukazují, že Apple počítá s příjmy mezi 50 až 53 miliardami dolarů, což je značný pokles od očekávaných 55,7 miliard mezi analytiky a je to dokonce úplně první zásadní pokles za poslední roky.

Foto: Apple