Apple pro budoucí iPhony testuje technologii 100 krát rychlejší než běžná Wi-Fi

Podle několika řádků, které byly nalezeny v kódu operačního systému iOS 9.1 testuje Apple technologii, která by v mobilních zařízeních budoucnosti jednou mohla zcela vytěsnit dnešní standard jménem Wi-Fi. Začátek revoluce s označením Li-Fi odstartoval profesor univerzity v Edinburghu Harald Haas a od té doby se ve výzkumu ultrarychlého internetu předhánějí nejmocnější technologické společnosti světa.

Li-Fi je podle svého vynálezce až 100 krát rychlejší než dnes běžná Wi-Fi, což konkrétně znamená přenosové rychlosti až 224 gigabitů za sekundu. Této neuvěřitelné rychlosti Li-Fi dosahuje díky tomu, že ke svému přenosu využívá světelné spektrum.

ehang6

Přečtěte si takéEhang 184: autonomní dron, který vás přepraví do libovolné destinace

Ale zpět k Applu. Podle serveru Tech Insider totiž gigant Cupertina patří také do klubu těch, kteří s touto revoluční technologií koketují. K odhalení Applu přitom stačila jen zdánlivá maličkost. Jak už bylo řečeno, experimenty s novým druhém bezdrátového přenosu totiž prozradil kód v iOS 9.1.

kod

Samozřejmě není jasné, kdy se iPhonu s podporou Li-Fi dočkáme. A to také vzhledem k tomu, že v současné době tato technologie ještě v reálném světě dostupná není. Výrobci mobilní elektroniky navíc budou muset před reálným nasazením čelit několika problémům. Signál by totiž mohlo deformovat například okolní světlo.

CzechCrunch Express

Nenechte si utéct zásadní zprávy!

Přihlašte se k pravidelnému odběru novinek ze světa technologií a startupů.