Tahle novinka řeší věčný problém s nepraktickým napájecím kabelem k mobilům

Tahle novinka řeší věčný problém s nepraktickým napájecím kabelem k mobilům

, /
Tahle novinka řeší věčný problém s nepraktickým napájecím kabelem k mobilům

Znáte to, chcete si přenést data z mobilu, nebo si potřebujete po cestě v autě nebo pěšky nabít telefon a díky většinou nepraktickému kabelu vám neustále vypadává kabel ven nebo se dokonce ničí vstup pro napájení v mobilu a tím postupně i možná poloha kabelu. Tenhle problém většinou nastává po dlouhých měsících používání a může vést až k nutné opravě napájecího vstupu.

iBrotech a jeho Mitos, který sbírá finance na Kickstarteru, chce za několik set korun nabízet speciální neodymový magnetický kabel a konektor, který se nejen spojí a drží mnohem pevněji, ale nabízí i další zajímavé vlastnosti. Mezi nimiž je třeba voděodolnost, což řeší problém s poškozením kabelu a vstupu při dešti, nebo jinak řešenou hlavu kabelu tak, aby se při různém ohýbání nebo vyškubnutí nezlomil a jinak nepoškodil.

Apple se chystá s novým iPhonem zrušit podporu rozhraní, na které jsme desítky let zvyklí

Apple je odjakživa známý tím, že se snaží svým uživatelům co nejvíce omezit přístup ke customizaci svého...

Magnet je natolik silný, že si tak bez poškození můžete připojený telefon klidně vyzvednout do vzduchu a houpat a nic se mu nestane, ani se neodpojí. V kampani si lze kabel společně s konektorem koupit již za 11 dolarů a vybírat si jde z lightning kabelu pro iPhone / iPad nebo micro-USB pro většinu ostatních zařízení.

Celkem se do kampaně zapojilo již přes 430 přispěvatelů, kteří tvůrcům přinesli 27 300 kanadských dolarů, tedy asi 483 tisíc korun.

Foto: Apple