Jeden z tvůrců Androidu má v plánu vybudovat nového výrobce smartphonů

Jeden z tvůrců Androidu má v plánu vybudovat nového výrobce smartphonů

, /
Jeden z tvůrců Androidu má v plánu vybudovat nového výrobce smartphonů

Softwarový inženýr Andy Rubin, jehož jméno je spjato zejména s nejrozšířenější mobilní platformou světa, by v tomto stále se rozvíjejícím oboru mohl ještě udělat pořádný průvan. Jeden z tvůrců Androidu má totiž podle informací v plánu založit startup zaměřený na vývoj a výrobu smartphonů. Člověk, který ví o Androidu více, než kdokoliv jiný, nyní může své znalosti využít při budování zcela nové mobilní platformy.

Andy Rubin je se společností Google spjat nejen na poli mobilních telefonů, působil zde totiž delší dobu také v divizi Google Robotics a loni pak počítačový gigant opustil úplně. Podle Business Insider shání v současné době Rubin nejen peníze, ale také zkušené pracovníky. Financování projektu by měl „otci“ Androidu nejspíš zajistit jeho vlastní investiční fond Playground Ventures, který údajně disponuje kapitálem ve výši 300 milionů dolarů.

S touhle službou si založíte za pár minut číslo pro telefonní podporu ve 40 zemích

Pokud jste si už zkusili založit mezinárodní startup nebo cokoliv, kde bylo potřeba řešit telefonickou zákaznickou...

Proto tedy není jisté, jestli se Rubin pustí do riskantní výstavby vlastní společnosti nebo prostřednictvím svého fondu ovládne některého z menších hráčů na trhu. Ať už se tento ambiciózní inženýr rozhodne pro jakoukoliv možnost, díky svým značným znalostem konkurence a většímu zapojení umělé inteligence má podle mnohých expertů reálnou šanci uspět.

foto: toasty/Flickr