Tohle jedinečné, čtyřmístné letadlo si můžete koupit již za pár set tisíc dolarů

Možná si řeknete, že kupovat si v dnešní době menší soukromé letadlo je hloupost, jenže pokud cestujete nejen za businessem z bodu A do B a potřebujete tam být co nejrychleji a přitom ještě pracovat, moc možností nemáte. Efektivita takto utracených peněz a návratnost je v tomto případě relativně vysoká.

Většina soukromých letounů se ovšem pohybuje ve stovkách milionů korun a pojme tolik lidí, kolik třeba ani nepotřebujete. S tím jsou spojeny vyšší náklady na palivo, nevytížená místa, servis a další. Pokud si ovšem nepořídíte jeden z malých letounů od společnosti Cobalt, která před několika dny představila 2 modely mířící do prodeje a které se chlubí tím, že jde o nejrychlejší jednopístové motorizace na trhu.

nyc-h

Přečtěte si takéPodívejte se na futuristický realitní projekt za 20 miliard dolarů, který promění New York

První model s označením Valkyrie-X disponuje 350koňovým pohonem, který dokáže cestovat rychlostí až 480 km/h a pojme až 4 dospělé pasažéry + dítě. Letadlo je dlouhé pouze 9,1 metrů a stejné má i rozpětí křídel. Jeho cena se na trhu momentálně pohybuje na hranici 595 tisíc dolarů, což je zhruba 14,9 milionu korun s dobou výroby nepřekračující půl roku.

Screen Shot 2015-11-15 at 17.37.42

S běžným obsazením, jeden pilot a jeden pasažér, se dostane letadlo na vzdálenost doletu 2200 km, takže je s ním možné v rámci Evropy cestovat kamkoliv a v rámci USA pouze s jedním krátkým mezipřistáním pro doplnění paliva. Z Prahy se tak za jistých okolností dostanete mimo jiné i do Moskvy, tureckého Istanbulu nebo Káhiry v Egyptě.

Druhý model s označením Co50 nabídne o poznání lepší parametry, ale dolet stejný. Jeho cena bude kolem 699 tisíc dolarů, tedy asi 17,5 milionu korun, dodává TechCrunch. Oba dostupné modely jsou vyvedené v perfektním designu, s ručně šitými koženými sedačkami, grafickým dashboardem a ukazateli s možností propojení s ipadem.

Screen Shot 2015-11-15 at 17.38.00
Screen Shot 2015-11-15 at 17.38.20
cobalt

Foto: Cobalt

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.