Tesla byla donucena v Hong Kongu deaktivovat svým zákazníkům revolučního autopilota
, /

Tesla byla donucena v Hong Kongu deaktivovat svým zákazníkům revolučního autopilota

Tesla byla donucena v Hong Kongu deaktivovat svým zákazníkům revolučního autopilota

Před několika týdny způsobil poměrně velký poprask nový update, který pro své elektromobily představila americká společnost Tesla. Ten za dodatečných 2500 dolarů umožnil majitelům využívat služeb autopilota. Jak se ale dalo očekávat, mnozí vlastníci Tesly Model S se na Youtube začali chlubit vlastnostmi nového asistenta v jejich voze.

Jeden majitel dokonce vyvěsil na internet video, kdy sedí na zadní sedačce a jeho Tesla jede dálnicí zcela sama. Díky podobným kaskadérům, kteří přehnanou důvěrou ve své auto ohrožují sebe, i ostatní účastníky silničního provozu se nyní musí Tesla připravit na tahanice s úřady. Tedy zatím alespoň v Hong Kongu, místní autority totiž důrazně doporučily automobilce Elona Muska, aby autopilota ve svých vozech zablokovala.

Čech Tom Krcha, který patří mezi klíčové designery Adobe, se představí v ČR

V USA, kde působí technologická špička z celého světa, se prosadilo hned několik lidí z České republiky,...

Podle tamního ministerstva dopravy totiž automatická kontrola řízení a změny jízdních pruhů příliš rozptyluje řidiče, kteří pak v podstatě vůbec do řízení nemusí zasahovat, sama Tesla ale svým zákazníkům doporučuje ponechat alespoň jednu ruku na volantu.

Hong kongským majitelům Modelu S byl už také zaslán dopis, ve kterém je Tesla informuje, že systémy automatického řízení jim byly deaktivovány. V dopise Tesla také uvádí, že zůstává optimistickou a věří, že přelomový autopilot bude za krátkou dobu už definitivně schválen a opět aktivován.