Tenhle startup na Kickstarteru boduje se zařízením, které umí ovládat PC nebo mobil gesty

Tenhle startup na Kickstarteru boduje se zařízením, které umí ovládat PC nebo mobil gesty

, /
Tenhle startup na Kickstarteru boduje se zařízením, které umí ovládat PC nebo mobil gesty

Klávesnice a myš pro většinu běžných úkonů dnes ani nejsou potřeba – mezi populárními zařízeními pro práci se začínají rozmáhat dotykové obrazovky, tablety nebo i mobilní telefony, na kterých lze vyřídit potřebnou administrativu nebo dokonce něco naprogramovat. Projekt s názvem Gest to posouvá na ještě vyšší úroveň.

Jde o speciální zařízení, které si navlečete přes prsty do dlaně a díky speciálním senzorům můžete „virtuálně“ psát na klávesnici nebo ovládat celý počítač či mobilní zařízení gesty. Gestem dvou prstů se jde pohybovat mezi aplikacemi, otočením v dlani scrollovat v prohlížeči nebo programu a otáčet objekty ve 3D programu sevřením dlaně a rotací ruky. Pokud by vám z nějakého důvodu nevyhovovala předvolená gesta, můžete si vytvořit vlastní.

Siri od Applu a Cortana od Microsoftu mají novou a vážnou konkurenci

Naše smartphony zvládají spousty věcí. Google si však myslí, že právě toto může být problém. Představme si...

Gest vybral na Kickstarteru již přes 104 tisíc dolarů, tedy zhruba 2,55 milionů korun, s původním cílem 100 tisíc dolarů. Nejlevnější zařízení bylo pak k dispozici za 99 dolarů, které se vyprodalo během několika málo hodin – nyní lze nakupovat nejdostupnější variantu za 149 dolarů, tedy přibližně 3665 Kč.

První zákazníci budou mít pilotní kousky v ruce až v listopadu příštího roku a retailová cena bude pravděpodobně o několik desítek dolarů vyšší. Gest bude samozřejmě vhodnější spíše pro profesionálnější skupinu uživatelů, než běžného spotřebitele, ale s podobnou technologií se může v budoucnu dostat na trh i mezi masy.

Foto: Gest