Samsung představil nový mobilní telefon, se kterým se vrátíte o 10 let zpátky

Samsung představil nový mobilní telefon, se kterým se vrátíte o 10 let zpátky

, /
Samsung představil nový mobilní telefon, se kterým se vrátíte o 10 let zpátky

Kdo před 10 lety neměl „véčko“, jako by nebyl. Doba vyklápěcích mobilů, které byly ve své době stejně populární jako dnešní smartphony, je už samozřejmě nenávratně pryč. Nebo ne? Samsung, známý svou snahou vyplnit každou skulinku na trhu, totiž nyní představil telefon, který právě tuto nostalgickou vyklápěcí konstrukci dostal.

Model SM-W2016 bude sice primárně určen jen pro asijské trhy, i tak ale působí takový retro počin poměrně bizarně. Véčko pro rok 2015 vypadá úplně jako z doby, kdy největším soupeřem Samsungu ještě nebyl Apple, ale Nokia, která tehdy celému mobilnímu trhu suverénně kralovala.

Populární přepravní aplikace, kterou Apple koupil za 1 miliardu dolarů, končí

Jsou to přibližně dva roky, co Apple koupil navigační a přepravní aplikaci HopStop, za kterou měl podle dostupných...

Ačkoliv nový Samsung vypadá, jako vytažený ze zapomenutého šuplíku, uvnitř se skrývá velmi solidní hardware. O špičkový výkon se bude starat 8 jádrový procesor, kterému bude asistovat 3GB operační paměti a samozřejmostí je nejnovější Android 5.1.1. Lollipop. To vše bude zabaleno do materiálů, které používá vlajková loď Samsungu – model S6, informoval server Tenaa.

Zvláštností tohoto telefonu ovšem budou dva 3,9 palcové displeje, jeden vnitřní a jeden vnější. Opravdovou raritou potom bude klasická mobilní klávesnice, která z mobilního světa už také téměř vymizela, ale stále je po ní poptávka, především u zákazníků, kteří zažili obě mobilní vlny.