Apple koupil startup, jehož technologie byly použity v nejnovějším filmu Star Wars

Apple koupil startup, jehož technologie byly použity v nejnovějším filmu Star Wars

, /
Apple koupil startup, jehož technologie byly použity v nejnovějším filmu Star Wars

Technologický gigant Apple víceméně v pravidelných intervalech kupuje menší startupy, jejichž technologie se následně snaží využít v některém ze svých produktů. A podobný příběh to asi bude i v případě švýcarského startupu Faceshift, který umožnuje díky své motion capture technologii vytvářet animované avatary, které zvládají s velkou přesností napodobovat grimasy člověka před snímacím zařízením.

Další upoutávka na nové Star Wars je tady! (video)

Přibližně měsíc schází do americké premiéry jednoznačně nejočekávanějšího filmu tohoto roku, kterým není...

Podle amerického portálu TechCrunch se zvěsti o této akvizici šířili v kuloárech už delší dobu, nicméně až nyní je obchod podle všeho potvrzen oficiálně.

Bude každopádně zajímavé sledovat, jak Apple s touto technologií, která vznikla v Zurichu, v budoucnu naloží. V posledních letech totiž Apple koupil hned několik dalších evropských startupů, které vyvíjely podobné motion capture technologie. Například startupy Metaio, PrimeSense nebo Polar Rose a je tak otázka, co tímto krokem zamýšlí (logicky se nabízí například využití v Apple TV).

Mimochodem technologie startupu Faceshift použili například i tvůrci nejnovějšího filmu Star Wars: Síla se probouzí, který do kin zamíří už v prosinci.

Star Wars: The Force Awakens 60 Second TV SpotA new beginning is coming December 18. Watch the official 60 second TV spot for Star Wars: The Force Awakens.

Posted by Star Wars on 12. listopad 2015

faceshift-2

faceshift-3