YouTube spouští dlouho očekávanou službu, která odstraní reklamu ve všech videích

Tohle si přáli pravděpodobně všichni pravidelní uživatelé YouTube, kteří po dlouhé roky musí trpět vzrůstající se počet reklamních bloků, které se před videi a také během nich zobrazují. Dokonce zhruba od minulého roku začal zatím stále největší videoserver na webu vypouštět nový formát reklam, které nelze přeskočit a které mu rapidně navýšují příjmy.

Tomu je ale konec, alespoň pokud jste si ochotni připlatit. Již za 7 dní, tedy 28. října, bude spuštěno YouTube Red, které za 9,99 dolarů měsíčně, asi 238,5 Kč, nabídne neomezené přehrávání videí bez reklam nebo prohlížení videí v pokročilém offline režimu (videa půjde uložit a následně přehrávat i pokud budete offline) a na pozadí aplikací. Z této částky půjde nižší procento portálu a většina pak podílově autorům, kteří budou díky zajímavějším penězům pravidelně dodávat bonusový obsah.

link

Přečtěte si takéTěhle 5 nejvýraznějších youtuberů si za minulý rok vydělalo více než 100 milionů korun

Pro předplatitele Google Play Music je služba již v ceně, stejně to platí i naopak. Netřeba tak platit dvě předplatné. K dispozici bude novinka ze začátku pouze v rámci USA, do několika týdnu by měla být spuštěna globálně. YouTube se těmito kroky snaží dohánět dobu, kdy trochu zaspalo a pustilo vedle sebe velkou konkurenci v podobně Facebooku, v rámci videí, nebo Spotify, v rámci hudby.

To konec konců naznačuje i fakt, že nedávno byla oznámena služba YouTube Music, která bude jakousi odnoží jiné služby Googlu s názvem Google Play Music, informuje blogpost. Nejzajímavější bude pravděpodobně sledovat nové možnosti výdělků samotných autorů, na jejichž základu YouTube stojí a jejichž exkluzivní obsah nutně potřebuje k úspěchu.

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.