Tesla představila svojí poslední novinku. Nadupané SUV na bázi sedanového modelu

Tesla představila svojí poslední novinku. Nadupané SUV na bázi sedanového modelu

, /
Tesla představila svojí poslední novinku. Nadupané SUV na bázi sedanového modelu

Už několik let se považuje zatím nejprodávanější model Tesly s označením Model S za nejlepší auto poháněné elektřinou v historii. A svůj titul si díky specifikaci a relativně příjemné ceně bezesporu zaslouží. Nyní ale přichází zásadní novinka, s kterou společnost otálela několik let – první sériově vyráběné SUV s dojezdem až 413 kilometrů na jedno nabití a s výkonem až 762 koní se zrychlením z 0 na 100 za 3,2 sekund.

Před 2 dny ho oficiálně představil CEO Tesly, Elon Musk, v domovském Fremontu v Kalifornii. Podle předběžných testů jde o nejbezpečnější SUV, které je kromě ďábelského výkonu a zajímavého křídlového otevírání dveří, vybaveno i řadou bezpečnostních prvků, včetně částečného autonomního řízení, parkovacích senzorů nebo hlídání mrtvého úhlu.

Neuvěřitelný pohled do života a geniální mysli Elona Muska, který stojí za úspěchem Tesly a SpaceX

Elon Musk, pro někoho zvláštní, pro někoho geniální člověk, který má za sebou desítky let podnikatelské...

Nový model je již nyní možné rezervovat ve dvou výkonostních verzích za rezervační poplatek 5000 dolarů. Základní verze s pohonem všech čtyř kol, výkonem 518 koní a zrychlením za 4,8 sekund se bude prodávat zhruba za 132 tisíc dolarů, přibližně 3,2 milionů korun.

Silnější verze s označením P90D bude o 10 tisíc dolarů dražší, ale nabídne mód Ludicrous, díky kterému zrychlí o 1,6 sekund rychleji a disponuje obecně o skoro třetinu vyšším výkonem. V obou je pak k dispozici standardní výbava a nově i panoramatická prosklená střecha. Kupujete?

Foto: Tesla Motors