Tenhle chlapík dokázal prodat startup za 950 milionů dolarů. Teď získal 85 milionů dolarů na další

Tenhle chlapík dokázal prodat startup za 950 milionů dolarů. Teď získal 85 milionů dolarů na další

, /
Tenhle chlapík dokázal prodat startup za 950 milionů dolarů. Teď získal 85 milionů dolarů na další

O Američanovi Joe Paynemu jste pravděpodobně ještě neslyšeli. A je to škoda, jelikož tenhle člověk má nepochybně čich na úspěšný byznys, což ve svém životě potvrdil už několikrát. Payne stál totiž například před lety jako CEO u rozjezdu marketingového startup Eloqua, který zaznamenal obrovský růst, když v průběhu šesti let z 10 milionů dolarů na tržbách vyrostl na vynikajicích 125 milionů dolarů ročně.

Prodej za astronomických 950 milionů dolarů

To samozřejmě neuniklo ani největším hráčům na trhu a tak se jednoho dne stalo, že společnosti v roce 2013 přistála na stole neodolatelná nabídka od technologického giganta Oracle, který nabídl za odkoupení 950 milionů dolarů, v přepočtu tedy zhruba 22 miliard korun. K prodeji nakonec došlo, díky čemuž Payne firmu opustil a následně se rozhodl si dát od byznysu menší pauzu.

Detailní představení českého projektu Angee, který chce ovládnout trh s chytrými domácími zařízeními

Několik týdnů zpět jsme vám ve stručnosti představili český a hodně ambiciózní projekt Angee, který by se...

Nová investice

Vydržel to až do července tohoto roku, kdy se z něj stal CEO další technologické firmy: Code42, která umožňuje firmám vzdáleně zálohovat a obnovovat soubory v cloudu. No a první výsledky na sebe nenechaly velmi dlouho čekat, jelikož talentovaný podnikatel jak informuje Business Insider, právě uzavřel investiční kolo, ve kterém od investorů z fondů JMI Equity a NEA získal pro firmu investici ve výši 85 milionů dolarů (cca 2 miliardy korun).

37 tisíc firemních klientů z celého světa

Investoři samozřejmě v tomto případě moc dobře ví, co dělají. Společnosti Code42, která funguje stabilně od roku 2001 se totiž jednak každé tři roky daří zdvojnásobovat recurring/opakující se příjmy, které se aktuálně pohybují okolo 65 milionů dolarů ročně a jednak její technologie používá okolo 37 tisíc firem z celého světa.

banner

foto: Code42