Miliardový platební startup od zakladatele Twitteru míří na burzu

Miliardový platební startup od zakladatele Twitteru míří na burzu

, /
Miliardový platební startup od zakladatele Twitteru míří na burzu

Konečně. Jack Dorsey, spoluzakladatel Twitteru a člověk, který dostal prvotní ideu na založení dalšího, dnes miliardového startupu, Square, si musel oddechnout, když se mu konečně podařilo dostat firmu k IPO, tedy veřejné nabídce akcií. Spolu s tím se nám dostávají na oči i finanční zprávy, které ukazují tržby za první polovinu tohoto roku ve výši 560,6 milionů dolarů a ztrátu 77,6 milionů.

Čísla jsou to pozoruhodná, v segmentu, ve kterém se v posledních letech objevila spousta konkurečních služeb, které se snaží ukousnout svůj díl z koláče. I díky neustálému růstu nebude pravděpodobně Square ještě několik let profitabilní, a prý to ani není cílem. Na americké NYSE by se měl již brzy objevit pod označením SQ.

Square chce za 100 milionů dolarů koupit food delivery startup Caviar, na jehož vývoji se podíleli i Češi

Zhruba před 2 měsíci jsme vám na CzechCrunchi představili americkou food delivery službu Caviar, která se...

Podle serveru TechCrunch má Square stále k dispozici přes 197 milionů dolarů v hotovosti a v první polovině roku se mu podařilo zprostředkovat platby v celkové výši 15,9 miliard dolarů, to je zhruba o 5 miliard více, než za stejné období v předchozím roce. Dorsey podle všeho stále vlastní 24,4% procent společnosti, která je ceněna na 6 miliard. Druhý nejzásadnější podíl má investiční společnost Khosla Ventures, která vlastní 17,3%.

Square by mohl být zajímavým přírustkem do investičního portfolia, protože to vypadá, že se jeho růst nehodlá potlačovat. Mimochodem při poslední soukromé investici v minulém roce dokázal svým investorům garantovat minimálně 20% návratnost.

Foto: Presskit