Další důkaz o tom, že díky Applu se v automobilovém průmyslu brzy dočkáme obrovských změn

Další důkaz o tom, že díky Applu se v automobilovém průmyslu brzy dočkáme obrovských změn

, /
Další důkaz o tom, že díky Applu se v automobilovém průmyslu brzy dočkáme obrovských změn

V posledním měsících se již stalo veřejným tajemstvím, že Apple skutečně pracuje na svém vlastním automobilu. Jednak máme indicii v podobě zběsilého přetahování automobilových mozků napříč všemi značkami. Apple už z automobilek jako Tesla nebo Volkswagen ulovil do svých řad několik desítek, ne-li stovek zkušených inženýrů a manažerů. Včera dokonce jedna malá manufaktura zabývající se výrobou luxusních elektrických motocyklů oznámila bankrot a to z jednoho prostého důvodu.

Podle šéfa společnosti Mission Motors totiž Apple přebral jejich firmě tolik zaměstnanců, že v podstatě není schopná dále fungovat, informuje portál MacRumors. Druhou nápovědou k potvrzení této spekulace, která by v budoucnu mohla automobilový průmysl obrátit na ruby je zveřejňování podezřelých patentů, které úzce souvisí s autonomním řízením nebo elektrickým pohonem.

Podívejte se, jak funguje revoluční autopilot v elektromobilu Tesla Model S (video)

Už několik dnů si američtí majitelé elektromobilu Tesla Model S mohou díky upgradu firmwaru na verzi 7.0 užívat...

Když však na toto téma přijde na oficiální úrovni, je Apple, respektive jeho CEO Tim Cook na slovo skoupý. Nyní to ale vypadá, že už se nám i samotný Tim Cook snaží naservírovat předkrm. Na pondělní konferenci pořádané deníkem Wall Street Journal v San Franciscu, se pan Cook totiž rozpovídal o tom, co si o budoucnosti tohoto odvětví myslí.

„V následujících letech se v automobilovém průmyslu dočkáme obrovských změn“, uvedl Cook, aniž by jakkoliv upřesnil zapojení jeho společnosti v této hypotéze.

S trochou představivosti ale můžeme toto tvrzení brát jako dobře promyšlený trailer na vstup velmi důležitého hráče na pole automobilové dopravy. Je logické, že obavy z připravovaného projektu Applu, který údajně dostal pracovní název Titan, uvádějí do rozpaků i průkopníka této oblasti, zakladatele a CEO Tesly, Elona Muska. Ten totiž nedávno s trochou nadsázky řekl, že projektu Titan se v jeho firmě přezdívá hřbitov Tesly.

„Když se podívám na současné automobily, jasně vidím, že software se stává stále důležitější součástí tohoto průmyslu. Auta s autonomním řízením se stanou velmi důležitá.“ Uvedl dále ve své řeči Tim Cook. A jen tím podpořil úvahy, podle kterých bude iCar disponovat funkcí autonomního řízení.

apple-1

foto: Aristomenis Tsirbas/Freelancer