Tahle aplikace dokáže zprostředkovat hlídání kohokoliv, když jde v noci domů

Tahle aplikace dokáže zprostředkovat hlídání kohokoliv, když jde v noci domů

, /
Tahle aplikace dokáže zprostředkovat hlídání kohokoliv, když jde v noci domů

Děti, ženy, ale i kdokoliv další se může cítit nebezpečně, pokud zrovna v noci musí o samotě procházet ulicemi domů nebo zpátky na kolej. Tenhle problém se snaží vyřešit jednoduchá aplikace od pěti studentů z americké univerzity v Michiganu, která na základě GPS lokace sleduje polohu uživatele a dokáže poslat SMS s odkazem rodičům nebo kamarádům, kteří pak polohu i bez instalace mohou sledovat.

Aplikaci Companion nyní již využívají vyšší desítky tisíc uživatelů a přidaná hodnota kromě mapy spočívá v tom, že se na dálku ověřuje, zda jde sledovaný člověk po správné cestě, jestli neupadl, nenarazil do něj někdo, nezačal běžet nebo mu třeba jen nespadly sluchátka z uší. V opačném případě to totiž aplikace pozná a automaticky se zeptá, zda je vše v pořádku.

Apple ještě nic nepředstavil, ale lidé už přesto čekají před jeho obchody

Už zítra proběhne dlouho očekávaná Apple Keynote, na které by měl Apple představit hned několik novinek včetně...

Uživatel to musí potvrdit v 15sekundovém intervalu, jinak se rozezní hlasitý alarm, který má upozornit okolí, případně nabídne možnost přímo zavolat policii. Ve spolupráci s desítkami univerzit je navíc k dispozici upozornění bezpečnostní služby daného kampusu, což je vždy rychlejší, než klasická policie.

Nová verze aplikace je k dispozici teprve týden a už se přes ní podařilo zaznamenat na 500 incidentů, informuje IBTimes. K dispozici je pro obě majoritní platformy a její data by měla sloužit ke spolupráci s univerzitami, které budou moci vyklíčovat problémové lokality. A na té straně také probíhá monetizace.

Download: iOS | Android