Samořiditelná auta od Applu jsou blíže, než si myslíme

Samořiditelná auta od Applu jsou blíže, než si myslíme

, /
Samořiditelná auta od Applu jsou blíže, než si myslíme

O tom, zda jsou samořiditelná auta skutečně budoucností dopravy, se dá zatím polemizovat, ovšem největší technologičtí giganti včetně Googlu a Applu, tomuto konceptu věří a postupně začínají vynakládat stále větší finanční prostředky na jeho vývoj.

Apple chce testovat v reálném provozu

I proto nyní Apple udělal další krok k tomu, aby mohl brzy své samořídící auto, které už nějaký čas v tichosti vyvíjí, uvést do reálného provozu.

Šéf populárního webu Čilichili.cz míří do digitální agentury Bubble Lukáše Kořínka

Digitální agentura Bubble, s jejímž zakladatelem Lukášem Kořínkem, jsme vám nedávno zprostředkovali velmi...

Na povrch totiž díky deníku Guardian vyplynulo, že zástupci společnosti se podle všeho minulý měsíc sešli s úředníky z kalifornského úřadu pro motorová vozidla, aby probrali potřebné náležitosti a regulace týkající se právě samořiditelných aut. Toto setkání a následné povolení, je totiž potřebné k tomu, aby mohl Apple samořiditelné vozy testovat na veřejných silnicích.

Pro zajímavost, mezi společnosti, které toto povolení už mají patří: Volkswagen, Mercedes Benz, Google, Delphi Automotive, Tesla Motors, Bosch, Nissan, Cruise Automation, BMW a Honda.

Tesla vs Apple

Že to jinak Apple s vývojem samořiditelných aut myslí vážně, už je dnes víceméně jasná věc. Ostatně nahrává tomu jednak informace, že společnost na vývoj prototypu vyčlenila už stovky svých zaměstnanců a jednak nedávné veřejné prohlášení CEO Tesla Motors, Elona Muska, který prozradil, že Apple se k sobě snažil nalákat hned několik jeho inženýrů, kterým nabídl vyšší plat a různé bonusy.

apple

Apple koncept

ROBOCAR-master675

Samořiditelná auta testuje i Google

foto: Aristomenis Tsirbas/Freelancer