27letý Američan prodal svůj první startup po 370 dnech za 80 milionů dolarů. Nyní rozjíždí další

27letý Američan prodal svůj první startup po 370 dnech za 80 milionů dolarů. Nyní rozjíždí další

, /
27letý Američan prodal svůj první startup po 370 dnech za 80 milionů dolarů. Nyní rozjíždí další

Teprve 27letý Jared Hecht před 4 lety prodal svůj první větší startup GroupMe, podpořený investicemi ve výši 11,5 milionů dolarů, do rukou Skypu za bezmála 80 milionů dolarů, tedy přibližně 1,9 miliard korun. Projekt nabízel v rámci mobilní aplikace pokročilé skupinové konverzace, jehož technologie a několik talentovaných lidí nakonec Skype využil pro vylepšení svého softwaru.

Hecht a jeho kamarád, spoluzakladatel Steve Martocci, pracovali pro Skype další dva roky, poté odešli a investovali soukromé peníze do dalších startupů prostřednictvím vlastních fondů. Jareda to ale nebavilo napořád, proto začátkem roku 2014 spustil nový startup s názvem Fundera.

Český startup Apiary získává investici přesahující 166 milionů Kč

Český startup Apiary, který vývojářům dovoluje jednoduše vytvořit, dokumentovat a testovat vlastní API, právě...

Ten pomáhá začínajícím firmám získávat finance z nebankovních institucí a převážně od soukromých investorů až do výše 1 milionu dolarů. Od svého založení už se podařilo přes platformu zprostředkovat půjčky ve výši 60 milionů dolarů pro 1200 malých businessů. A jen v tomto roce by se podle všeho měla výše půjček přehoupnout přes 100 milionů dolarů, informuje BusinessInsider.

Další peníze na cestě

Fundera včera uzavřela v pořadí již druhé investiční kolo, ve kterém se podařilo vybrat 11,5 milionů dolarů. Ty se zařadily k již naraisovaným 3,4 milionům dolarům z prvního investičího kola. Trakce ale nebyla vždy tak růžová jako dnes. Podle Jareda začala Fundera se špatně nastaveným produktem, od kterého ti největší potencionální investoři odcházeli.

A to hlavně kvůli tomu, že po žádosti probíhalo zprostředkování půjčky u externích partnerů, jejichž nabídky se porovnávaly, což bylo značně zavádějící. Během 3 následujících měsíců po spuštění se ale podařilo startup nastavit tak, aby dával smysl. Teď vše již probíhá přímo na vlastní platformě, jen na základě ověření a vyplnění dotazníku.

Screen Shot 2015-09-17 at 18.41.44

foto: GroupMe