Nová hudební streaming služba z rukou Kima Dotcoma dnes oficiálně spuštěna

Nová hudební streaming služba z rukou Kima Dotcoma dnes oficiálně spuštěna

, /
Nová hudební streaming služba z rukou Kima Dotcoma dnes oficiálně spuštěna

O Kimu Dotcomovi, kontroverznímu původně německému podnikateli, hackerovi a zakladateli Megaupload nebo Mega už jsme toho napsali hodně, nicméně dnes byla oficiálně spuštěna další služba, kterou původně spoluzaložil. Po několika letech vývoje a odprodeji svého podílu společníkovi kvůli sporům s americkou vládou o autorská práva, se v hudební streaming službě Baboom přestal angažovat – i přesto se rozběhla.

V minulém roce Baboom získal na investicích přes 4,8 milionů dolarů a přibližně 10 měsíců službu testovali beta uživatelé. Základní funkce jsou zdarma a lze si v nich neomezeně přehrávat hudbu na jakémkoliv zařízení s možností si až 100 vlastních skladeb uložit do zabezpečných kolekcí. To je vykoupeno zobrazováním reklam partnerů, které se v příštích měsících spustí.

Kontroverzní internetový podnikatel a bývalý miliardář Kim Dotcom chystá nový startup

Kim Dotcom je známý svým megalomanstvím a z tohoto slova vycházel i jeho první a zatím největší business...

Placená verze nabízí za 7,39 dolarů na měsíc platformu bez reklam, uložení neomezeného množství hudby do kolekcí, možnost nahrávání vlastní hudby a výdělků nebo přístup k písničkám ještě dříve, než ostatní. Baboom jako takový je zaměřen spíše na nezávislé umělce, kteří získají z prodeje hudby 90% podíl a část příjmů z měsíčních členství a pak na uživatele, kteří si chtějí spravovat v bezpečí online svojí vlastní hudbu v bezztrátové kvalitě.

Podle mnohých přišel Baboom na trh docela pozdě a bude pro něj nákladné oslovit zásadní masu uživatelů. Na druhou stranu jde ale úplně jiným směrem, který dovolí umělcům vydělat jak více pěněz, tak se dostat blíž ke svým fanouškům. Vyloženě komerční hity byste na něm zatím hledali jen těžko.