Celosvětově úspěšný projekt Prizeo, který spoluzaložil dnes 26letý Slovák Andrej Pancik prodán!
, /

Celosvětově úspěšný projekt Prizeo, který spoluzaložil dnes 26letý Slovák Andrej Pancik prodán!

Celosvětově úspěšný projekt Prizeo, který spoluzaložil dnes 26letý Slovák Andrej Pancik prodán!

Málo startupům se podařilo prorazit až za americkou hranici a dostat se do prestižních akcelerátorů jako 500 Startups nebo Y Combinator, ale přece jen se to před několika lety povedlo částečně slovenskému projektu Prizeo. Ten se po nedávné akvizici dostal do rukou mediálního magnáta Todda Wagnera, který provozuje server Chideo a založil Broadcast.com, který následně koupilo Yahoo za 5,7 miliard dolarů.

Prizeo je u nás trochu neznámý charitativní server, který funguje na bázi kampaní, do kterých jsou zapojeny známé celebrity, nabízející za podporu kampaně patřičné odměny. Vše vzniklo v roce 2011, kdy se o založení zasloužili Bryan Baum, Leo Seigal a Andrej Pancik (26 let – na foto uprostřed), původem slovenský developer a podnikatel, momentálně žijící v Kalifornii. Boom propukl před 2 lety.

Český startup 3DSimo vybral na Kickstarteru za 2 dny 500 tisíc Kč

3DSimo Mini je nový projekt mladého českého vynálezce Davida Paškeviče, o kterém ještě v budoucnu možná hodně...

Od investorů už se Prizeo podařilo získat přes 2,5 milionu dolarů, v kampaních vybrat více než 7,5 milionů dolarů a zapojit takové celebrity, jako Samuel L. Jackson, Justin Timberlake, Paul McCartney nebo U2.

Prizeo by mělo zůstat po akvizici v nezměněné formě a integrovat se částečně do Toddova projektu Chideo, který je zaměřením úzce spjatý. Cena transakce je neznámá, ale podle našeho odhadu se bude pohybovat v nižších desítkách milionů dolarů.

Andrej se po ukončení akvitity v Prizeo věnuje svým dalším projektům, mimo jiné Represent.com, který nabízí uživatelsky tvořená originální trička v prodejních kampaních a po dosažení minimální hranice nákupů je teprve začne tisknout.

prz

Foto: Placeit