Streamovací služba Netflix vyrostla na burze o 18% a je hodnotnější než Uber!

Americká služba na streaming filmů, Netflix, oznámila výsledky za druhý kvartál tohoto roku, které překonaly veškerá očekávání. To jí na burze vystřelilo během několika hodin po oznámení o takřka 18% nahoru a včerejší den díky tomu ukončila s valuací přesahující 50 miliard dolarů, což je podobně číslo, jaké má Uber nebo Xiaomi. Jen s tím rozdílem, že Uber nikdy finanční výsledky nezveřejnil.

Za druhý kvartál totiž Netflix získal 3,3 milionů nových předplatitelů, kteří pomohli vytvořit obrat 1,64 miliard dolarů. Celkově už tak Netflix operuje s 65 miliony platících předplatitelů, konkrétně 43 miliony na americkém a 23 miliony na mezinárodním trhu. O neuvěřitelné trakci svědčí fakt, že za stejné období v minulém roce Netflix rostl polovičně.

popcorn

Přečtěte si takéJednoduchá pirátská aplikace roste rychleji než Netflix a útočí na Hollywood

Díky oznámení takového růstu vyrostla cena na jednu akcii ze zhruba 98 dolarů na neuvěřitelných 116,60 dolarů. Během 2 dní tak Netflix vyrostl o takřka 18%, což je pro nejednoho investora pohádkové zhodnocení.

Screen Shot 2015-07-17 at 01.46.42

Zdroj: Yahoo Finance

I tak je ale Netflix díky konzistentnímu a rapidnímu růstu  stále v mínusu. V prvním kvartále tohoto roku zaznamenal negativní cashflow ve výši 168 milionů a druhé čtvrtletí 229 milionů dolarů. Celkový „dluh“ tak činí bezmála 2,4 miliardy dolarů. Což vyvažuje fakt, že má firma stále na účtě kolem 2,8 miliard.

Netflix by rád pokračoval v rychlém získávání nových zákazníků, jak na domácím poli, tak v zahraničí. Součástí plánů na tento a příští rok je také postupné rozšiřování služeb do menších evropských regionů, mezi kterými by se měla objevit i Česká republika.

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.