Český Avast koupil startup v Kalifornii, zaměřený na virtualizaci a bezpečnost

Český Avast koupil startup v Kalifornii, zaměřený na virtualizaci a bezpečnost

, /
Český Avast koupil startup v Kalifornii, zaměřený na virtualizaci a bezpečnost

Původem česká bezbečnostní společnost Avast, která má na kontě jeden z nejpoužívanějších antivirových programů na světě, koupila nový projekt. Konkrétně 3 roky starý technologický startup Remotium za dosud nespecifikovanou částku. Remotium vytváří přední mobilní virtualizační řešení, které umožňuje firmám zpřístupnit svoje interní aplikace na jakémkoliv vlastním zařízení zaměstnance.

V praxi si tak může zaměstnanec vzít práci na cesty bez toho, aby se musel bát o ztrátu dat nebo nějaký bezpečnostní únik. Připojit se do přehledného rozhraní se lze jak z vlastního počítače, tak třeba z tabletu nebo mobilu na jakékoliv platformě. Startup tedy efektivně vyřešil komplikace, které v souvislosti s vlastními zařízeními ve firmách vznikaly.

Celosvětově úspěšný projekt Prizeo, který spoluzaložil dnes 26letý Slovák Andrej Pancik prodán!

Málo startupům se podařilo prorazit až za americkou hranici a dostat se do prestižních akcelerátorů jako 500...

Avast si od akvizice slibuje rozšíření své nabídky bezpečnostních aplikací pro mobilní zařízení. Zároveň získá více než 600 zaměstnanců, kteří se postupně integrují z původního sídla v kalifornském San Mateu. Jejich aktuální software totiž využívá již takřka 250 milionů uživatelů po celém světě a mobilní bezpečnost a vůbec bezpečnost podnikových dat nebyla ještě před pár lety takovou prioritou, jako dnes.

Generální ředitelka Remotium, okomentovala akvizici slovy:

„Já i celý tým Remotium jsme ze spojení se společností Avast nadšeni. Avast má dlouhou historii s vytvářením inovativních a prvotřídních bezpečnostních řešení pro osobní i komerční využití. Těšíme se, že budeme i nadále upevňovat naši pozici technologického lídra v oblasti inovací a přinášet průkopnická řešení v sektoru podnikové mobility tak, aby vyhovovala potřebám firem.“

Remotium až dosud fungovalo pouze s jednou seed investicí ve výši 1 milion dolarů, kterou získalo v roce 2013. Od té doby firma funguje samostatně a svůj chod bezpečně ufinancuje.