Představuje se další autonomní létající kamerka, která vybrala 1,3 milionu dolarů

Představuje se další autonomní létající kamerka, která vybrala 1,3 milionu dolarů

, /
Představuje se další autonomní létající kamerka, která vybrala 1,3 milionu dolarů

Po internetovém úspěchu kamerky Lily, o které jsme nedávno psali, se s novými technologiemi létajících zařízení roztrhl pytel. Mezi nejdostupnější modely patří například i kamera Hexo+ od Squadrone System, která vybrala nedávno v kampani na Kickstarteru přes 1,3 milionu dolarů od 2336 kupujících.

Liší se především tím, že na ní lze bez problému připojit vlastní GoPro kameru a její rychlost dosahuje až 70 km/h. Ovládat jí lze, jako všechna podobná zařízení, přes propojenou mobilní aplikaci. Dron je propojený přes bluetooth, takže není třeba složitého nastavení a ve vzduchu prozatím vydrží 13 minut. Náhradní baterii lze vyměnit za 5 sekund.

Český startup Flydeo se chystá ovládnout trh s létajícími drony

Flydeo je prozatím docela neznámý startup, který se zabývá vývojem pokročilých multicopterů a příslušenství....

Zařízení by mělo být dostupné během září tohoto roku a o několik měsíců později půjde přímo na webu dokoupit všemožné příslušenství. Cena je nastavena na 1349 dolarů, tedy v přepočtu asi 33 500 Kč s mezinárodní dopravou zdarma.

Kromě autonomního módu, kdy kamera automaticky následuje cíl, je možnost zapnout si manuální mód a kameru ovládat prostřednictvím mobilní aplikace. Tvůrci jsou si tak jist tím, že je jejich produkt kvalitní, že vybízejí hodnotící servery k přímému srovnávání s konkurencí.

V rámci fáze, ve které se aktuálně zařízení nachází, jde těžko hodnotit a porovnávat s ostatními typy kamer. Jedno je ale jisté, za kratší výdrž, než je běžné u konkurence, lze získat zajímavý design a vyšší rychlost, která se hodí při extrémních sportech i při natáčení filmových sekvencí.

Foto: Hexo Mediakit