Včerejší AppParade na plné čáře ovládla aplikace Restu

Včerejší AppParade na plné čáře ovládla aplikace Restu

, /
Včerejší AppParade na plné čáře ovládla aplikace Restu

Jako už tradičně jsme se stali součástí letošní AppParade, konkrétně jejího 19. pokračování v pražském Bio Oku. Přihlásil se úctyhodný počet aplikací, na jejichž prezentaci měli vývojáři maximálně 3 minuty. Hlavním partnerem se stalo HTC, které si pro výherce nachystalo nový telefon HTC One a jako speciální cenu večera si přichystal český tým STRV poukaz na Apple Watch.

Soutěžilo se celkem ve 3 hlasovaných kategoriích a jedné náhodné. Nejlepší aplikace podle hlasování diváků, podle odborné poroty, podle výběru týmu STRV a nakonec náhodné slosování jednoho z hlasujících. Všechny tři hlasovací kategorie na plné čáře ovládla nedávno dokončená aplikace Restu, ve spolupráci se studiem The Funtasty.

Seznam koupil 30 procent v globální službě pro motorkáře BikerSeason

Je tomu teprve zhruba měsíc, co Seznam koupil 30% podíl v kulturním projektu Sledujdivadlo.cz a už je tady z jeho...

Ceny za celý tým přebíral Vojtěch Janoušek, který se postaral o asi nejlepší prezentaci a show večera = pobavil nás všechny :). Hned v závěsu za Restu v diváckém hlasování byli Cool TicketZvukové pexeso od Honzy Škacha.

Co stojí za úspěchem Restu?

Rezervační systém Restu usadil do února tohoto roku přes 1 milion hostů. Ti napsali přes 70 tisíc recenzí a pomohli k tomu, že se do systému zařadilo bezmála 2500 restaurací po celé ČR. Restu za úspěšnou rezervaci nabízí 30 kreditů (30 Kč) a za napsanou recenzi nad 160 znaků dalších 20 kreditů.

Po dosažení částky 300 Kč je možné proměnit kredity ve voucher, který pak lze využít v libovolné restauraci. Podle autorů prý mobilní aplikace, kterou si po stránce designu vzal na starosti Pavel Hůza a Lukáš Strnadel, dopomohla k tomu, že lidé rezervují až 10x více, než přes webové rozhraní.

V aplikaci jde jednoduše, podobně jako na Yelpu nebo Swarmu, vidět restaurace v okolí, jejich hodnocení, rezervaci, mapu s plánovačem tras a několik dalších funkcí, mezi kterými si uživatelé chválí hlavně primitivní možnost zrušení rezervace.

Další aplikace stojící za zmínku

Za zmínku stojí určitě motorkářská aplikace BikerSeason, o které jsme nedávno psali, při příležitosti 30% investice od Seznamu. Naplánuje trasu, kterou lze na motorce projet, včetně podrobných informací o terénu, zatáčkách a zastávkách kolem. Líbila se nám taktéž aplikace Futurello, díky které si můžete nahrát vzkaz, který se vám zobrazí až za 10 let.

Taková audio nebo video poznámka do budoucnosti.