Seznam koupil 30 procent v globální službě pro motorkáře BikerSeason

Seznam koupil 30 procent v globální službě pro motorkáře BikerSeason

, /
Seznam koupil 30 procent v globální službě pro motorkáře BikerSeason

Je tomu teprve zhruba měsíc, co Seznam koupil 30% podíl v kulturním projektu Sledujdivadlo.cz a už je tady z jeho strany další zajímavá akvizice/investice. Tentokrát česká internetová jednička investovala zatím neupřesněnou částku do specializovaného portálu pro motorkáře s názvem BikerSeason, který naprosto ideálně zapadne do jejího portfolia.

BikerSeason, ve kterém Seznam získal 30%, je totiž globální služba pro motorkáře, sloužící k plánování a organizování vyjížděk  s databází bodů zájmu a tras, což znamená jedno. Mapové podklady ze služby Mapy.cz, nyní budou moci využívat právě i motorkáři, kteří webovou či mobilní aplikaci využívají pro plánovaní svých projížděk.

„Do projektu BikerSeason vstupujeme jako investor, který svými penězi a technologickými zkušenostmi podpoří projekt, jenž slouží specifickým potřebám jedné zajímavé cílové skupiny. V projektu vidíme potenciál využití našich mapových technologií pro úzce zaměřenou službu s mezinárodním potenciálem,“ popisuje důvody pro vzájemnou spolupráci Marek Nový, Business Development Manager v Seznam.cz.

Český startup Portadi se dostal do berlínského Microsoft Ventures akcelerátoru

Zhruba před měsícem jsme vám na CzechCrunchi představili český startup Portadi, který usnaďnuje správu hesel a...

Tomáš Marcaník, zakladatel projektu BikerSeason, ke spolupráci dodává:

„Společnost Seznam.cz je pro nás klíčovým partnerem, který nám umožní rychlejší růst naší služby s možností využití dat, mapových podkladů a zkušeností z tvorby serveru Mapy.cz. V současné době pracujeme převážně na mobilních aplikacích. Vylepšujeme tu stávající pro Android a vytváříme novou pro telefony s operačním systémem iOS, která nám dosud chyběla a o niž nám píše čím dál tím více motorkářů. Redesignem a drobnými úpravami projde i webová verze služby BikerSeason. Pracujeme také na marketingové kampani pro letošní sezónu a široké uvedení služby BikerSeason na trh.“