Rostoucí slovenská aplikace HOPIN taxi vstupuje na český trh

Rostoucí slovenská aplikace HOPIN taxi vstupuje na český trh

, /
Rostoucí slovenská aplikace HOPIN taxi vstupuje na český trh

České Liftago nebo tuzemská verze Uberu už nebudou bez pořádné konkurence. Na trh totiž vstupuje nová taxi aplikace s názvem HOPIN taxi. Jejími základními vlastnostmi je propojení s aktuálně 200 řidiči taxislužeb a možnost zavolání si vozu bez nějakého volání, registrace a zbytečností. Stačí si jen vybrat podle ceny, hodnocení nebo polohy vozu. Samozřejmostí jsou bezhotovostní platby.

Aplikace na Slovensku zaznamenala přes 100 tisíc stažení a zhruba 2000 objednávek denně. Podle spoluzakladatele Martina Barana, jde o aplikaci na tři kliknutí. Oproti Uberu není možné do systému přijmout řidiče bez licence. Princip se tedy velmi podobá asi největší agregační konkurenci, Liftago.

Jak se Liftago snažilo lítat dříve, než umělo chodit a z čeho se za rok a půl poučilo

Liftago bylo minulý rok zvoleno nejnadějnější českou firmou, s tím, že se ji loňský rok podařilo uzavřít na...

Druhou doménou aplikace je zmíněná funkčnost bez registrace. Po stáhnutí stačí určit polohu a objednat taxi. Případné zprávy mezi řidičem a cestujícím pak probíhají přímo v rámci aplikace. Výsledná cena se počítá pomocí přesně GPS polohy a trasy, kterou řidič zvolil.

Podle tvůrců by se HOPIN taxi chtělo do konce tohoto roku rozrůst i do dalších měst, jako Brno nebo Ostrava a získat přes 600 aktivních řidičů. Pro firemní klientelu je navíc možné fakturovat všechny jízdy přímo na společnost a platit bezhotovostně, což pomůže s kontrolou nákladů na cestující zaměstnance.