Lyft nezůstává pozadu a raisuje dalších v přepočtu 3,6 miliard korun

Lyft nezůstává pozadu a raisuje dalších v přepočtu 3,6 miliard korun

, /
Lyft nezůstává pozadu a raisuje dalších v přepočtu 3,6 miliard korun

V poslední době létají peníze kolem přepravních startupů jako papír. Jedna konkurence se snaží pohltit druhou a především americký trh je na nejfrekventovanějších místech přehlcen. Lyft tak nemohl zůstat pozadu, proto si na další rozvoj pojistil částku 150 milionů dolarů, tedy zhruba 3,6 miliardy korun! S tím, že celých 100 milionů dolarů jde od skoro 80letého investora Carla Icahna a jeho skupiny.

Lyft získává investici ve výši 530 milionů dolarů

Ridesharing startup Lyft, který patří mezi největší konkurenty Uberu, právě ohlásil novou, monstrózní investici....

V investorských kruzích nad rozhodnutím investiční skupiny Carla kroutí hlavou. Soustředí se totiž především na vysoko profilované a veřejně obchodované společnosti, informuje WSJ. Celkově se tedy Lyftu od investorů podařilo získat již 1 miliardu dolarů.

To je stále oproti Uberu „malé“ číslo a hodnotu startupu to neposunulo na vyšší hranici, než 2,5 miliardy dolarů. CEO Lyftu, Logan Green, se zmínil, že momentálně neplánuje zásadní expanzi za hranice nebo do dalších amerických států, ale především vylepšení služby v samotném centru, kde mají stále mezery.

Rozšíření služeb by se mělo v dostupných lokalitách týkat především služby Lyft Line, která funguje na podobném principu jako UberPOOL – tedy sdílení cesty s více pasažéry a tím ušetření až 50% nákladů. Line funguje momentálně hlavně v San Franciscu a na části území Los Angeles.