Čínský gigant Alibaba se možná chystá do ČR
, /

Čínský gigant Alibaba se možná chystá do ČR

Čínský gigant Alibaba se možná chystá do ČR

Alibaba zcela ovládla asijský e-commerce trh a začala se poohlížet po expanzi do Evropy, kde je stále značný prostor k růstu. Mezi země, které připadají v úvahu v případě vybudování moderního datacentra, se zařadila i Česká republika, za kterou bojovali v Číně představitelé státu, informuje server E15.cz.

Hlavní výhodou České republiky je v tomto ohledu strategická poloha v srdci Evropy. Zmiňujeme slovo „možná“ proto, že Alibaba stále nic nepotvrdila a finální rozhodnutí by mělo padnout v průběhu tohoto roku. Tak jako tak to bude znamenat podobný boom, který se měl konat v případě příchodu Amazonu.

E-commerce gigant Alibaba plánuje zainvestovat 5,14 miliard korun do startupu Snapchat

Po spuštění unikátních reklamních formátů a dalších vylepšení, které udělaly Snapchat ještě...

Strategický tah je součástí expanze, kterou čínské firmy plánují směrem do Evropy. Chystají se totiž investovat svůj kapitál do telekomunikačních sítí, skladů a energetiky. Většina částek, které by měly směrem k nám putovat, se pohybuje ve vyšších desítkách miliard korun.

Alibaba ale zdaleka nezůstává jen u e-commerce nebo cloudových řešení. Svoje peníze totiž dále investuje do dalších společností a startupů, jako je například nedávných 5,14 miliardy korun do amerického startupu Snapchat nebo chatovací aplikace Tango.

foto: leighklotz/Flickr