České Rockaway chystá nový projekt, který chce způsobit revoluci na finančním trhu
, /

České Rockaway chystá nový projekt, který chce způsobit revoluci na finančním trhu

České Rockaway chystá nový projekt, který chce způsobit revoluci na finančním trhu

Investiční skupina Rockaway, kterou vede Jakub Havrlant, v posledních letech výrazně roste a s tím  i většina jejich projektů. Ať už je to nový e-shop ve spolupráci s Vivantis, globální cloudová platforma pro dopravce nebo nově chystaná konkurence českého Rohlík.cz a iTesco s názvem Koloniál.

Skupina nyní finišuje další z projektů, tentokrát zaměřený na finanční trh. Mělo by se jednat o mobilní aplikaci, která má za cíl zjednodušit a zefektivnit využití standartních platebních nástrojů – konkrétně bezkontaktních platebních karet. Celý nápad i realizaci má v rukou čistě Rockaway. Minoritní investice v neznámé výši přišla do projektu ze strany BSC Praha.

Vivantis s Rockaway a Křetínským v zádech spouští nový eshop

Je tomu pár měsíců, co český E-Commerce Holding spadající pod skupinu Rockaway (Jakub Havrlant) a Czech Media...

Rockaway není ovšem na finančním trhu žádným nováčkem, úspěšně několik let provozuje srovnávací portál ChytryHonza.cz, brazilský srovnávač bankFacil nebo chystanou českou crowdfunding platformu Fundlift.cz, o které jsme před časem informovali. Vývoj probíhá už od počátku minulého roku a měl by být dokončen během několika měsíců.

Na spolupráci u vývoje se značně podílelo přímo ČSOB, ISIC nebo MasterCard, jehož generální ředitel okomentoval spolupráci slovy:

“ Trh osobních financí prochází velkými změnami. V MasterCard vidíme inovace jako jediný způsob, jak v tomto vysoce konkurenčním prostředí uspět. Rockaway vnímáme jako silného hráče fintech inovací a od společného projektu si tak slibujeme otevření nového segmentu trhu, ”