České Credo Ventures otevírá další fond s palebnou silou ve výši 34 milionů eur

České Credo Ventures otevírá další fond s palebnou silou ve výši 34 milionů eur

, /
České Credo Ventures otevírá další fond s palebnou silou ve výši 34 milionů eur

Credo Ventures vzniklo jako venture kapitálová firma v Praze v roce 2010. Ve stejném roce Credo otevřelo i první větší fond, který vyrostl na 18 milionů eur a investoval do 16 nadějných nápadů se 4 exity včetně Cognitive Security. Dnes byl oznámen fond Credo Stage 2, do kterého v prvním kole soukromí investoři nalili více než 34 milionů eur! Cílem je překonat hranici 40 milionů eur.

Podle slov partnera firmy Ondřeje Bartoše budou investice do nových projektů začínat na 50 000 eur, maximální velikost investic pak bude 6 milionů euro. Credo se soustředí především na early-stage investice, díky kterým získá lepší rozhled nad talenty a ujasní si, zda se do nich dále vyplatí investovat více prostředků.

Ondřej Bartoš z Credo Ventures na VŠE o investování do startupů

Nejprve Jakub Havrlant, poté Roman Staněk a nyní Ondřej Bartoš. Vysoká škola ekononomická v Praze do toho začíná...

Většina kapitálu, která do nového fondu putovala je navíc především z rukou prvotních investorů z fondu prvního, tedy z RSJ, ve kterém figurují např. Václav Dejčmar nebo Karel Janeček. Credo se tedy dokázalo opět vyhnout kapitálu ze strany veřejných institucí a vlády. To znamená, že má větší volnost v růstu i v dalších potencionálních investicích a je v tom ohledu světlou výjimkou v evropském kontextu.

Dosud bylo Credo Ventures řízeno právě Ondřejem BartošemJanem Habermannem a Vladislavem Ježem, nyní firma oznámila, že se partnerem nově stane také Andrej Kiska, který se bude věnovat hlavně slovenskému trhu.