Silicon Valley Bank, banka nejen pro startupy a úspěšné investory, ke které se připojil i český Angelcam

Silicon Valley Bank, banka nejen pro startupy a úspěšné investory, ke které se připojil i český Angelcam

, /
Silicon Valley Bank, banka nejen pro startupy a úspěšné investory, ke které se připojil i český Angelcam

Kdo někdy zakládal firmu v USA a k ní bankovní účet, možná si prošel martýriem, které jde podstoupit jen velmi složitě na dálku. Silicon Valley Bank funguje již takřka 30 let a celý tento proces značně zjednodušuje. Konec konců, účet u ní má většina z největších venture kapitalistů a jedny z nejúspěšnějších startupů.

Naše zkušenost s kalifornským akcelerátorem 500startups

Zdravím ze Silicon Valley. Tento článek bude věnovaný zejména akcelerátoru 500startups. Provedu Vás hezky celým...

Kromě různých mezinárodních, dnes již plně amerických startupů, se ale na seznamu jejich klientů nedávno objevil i český Angelcam, kterému se podařilo získat místo v prestižním akcelerátoru 500 startups a finanční injekci v podobě $100,000.

SVB (Silicon Valley Bank) má aktuálně všechny hlavní pobočky čistě v oblasti Silicon Valley a většina obchodů, která se realizuje (akvizice, investice…) se tak přelévá v rámci jedné banky, převody jsou tedy realizovány ihned a zdarma.

Startupy přesto tvoří jen asi 10% klientů banky, zbytek jsou již větší společnosti s vyšším kapitálem. Nepřekvapivě mezi obory podnikání patří software, hardware a internet. Jen za rok 2014 pak banka zprocesovala přes 841 miliard dolarů v platbách, s tím, že průměru na jednoho klienta připadá 64 miliard dolarů v uloženém kapitálu.

Jak už možná vyplývá z textu, ne všichni dostanou příležitost se do této „komunity“ zapojit, ale pokud se jim to podaří, čeká na ně výhradní osobní servis – bankéř dorazí přímo do kanceláře, networking eventy, kde se objevují zajímaví investoři i startupy nebo tuzemské a mezinárodní platby bez poplatku.

Banka je primárně určená pro ty, kteří již za sebou mají peníze z investičních kol a pokud se někomu podaří získat nad milion dolarů, velmi často SVB k částce připíše dalších 25%.

Kromě Angelcam se mimo jiné ke klientům řadí i známé startupy jako 99 Designs, BuzzFeed, Pinterest, Klout, Mozilla nebo fond Andreessen Horowitz.