Kvalita iOS aplikací je oproti Androidu obrovská. To chce Google změnit

Kvalita iOS aplikací je oproti Androidu obrovská. To chce Google změnit

, /
Kvalita iOS aplikací je oproti Androidu obrovská. To chce Google změnit

Hlavní doménou Android aplikací bylo po dlouhé roky to, že do Google Play, narozdíl od App Store, procházely bez složitého schvalování a veškeré změny nebo nahrání nových aplikací probíhalo v relativně krátké době. Tomu je nyní konec, protože i Google chce, aby aplikace prošly ručním testováním a schvalováním a byly přísněji omezeny věkem.

Hlavním důvodem pro to bylo množství malware aplikací a porušování práv. Jak jsme mohli vidět například u všemožných klonů legendárního Flappy Bird. Schvalování bude jak informoval TechCrunch částečně probíhat pomocí speciálního algoritmu a částečně pomocí poctivé ruční práce.

Konečně! Mario, Zelda a další Nintendo hity míří na mobily

Vynikající zpráva pro všechny fanoušky konzolí Nintendo a jejich ikonických her s Mariem, Zeldou a dalšími. Tenhle...

Nejlepší na celé věci je fakt, že stále celý proces nezabere výrazně delší dobu než dosud. Systém je totiž v oběhu již několik měsíců a Googlu přišlo prozatím jen několik připomínek k prodloužené době schvalování.

Automatický systém je schopen rozpoznat zavirované aplikace a dokonce určit, zda aplikace porušuje některá autorská práva nebo obsahuje sexuální motivy, které jdou v rozporu s podmínkami Google Play. A to vše stále do několika hodin, jako jsme u Google Play zvyklí. Podobný systém využívá i Apple na App Store, proces ale trvá výrazně déle.

Foto: Cristiano Betta / Flickr.com