Další akcelerátor na scéně. VŠE spouští xPORT

Další akcelerátor na scéně. VŠE spouští xPORT

, /
Další akcelerátor na scéně. VŠE spouští xPORT

Česká scéna je bohatší o další akcelerátor. Vysoká Škola Ekonomická v Praze totiž včera otevřela univerzitní byznys akcelerátor xPORT, jehož cílem je podpora inovativních podnikatelských nápadů studentů i absolventů. A to především prostřednictvím poskytnutých prostorů, přístupu k investorům, mentorům a také partnerům, mezi kterými aktuálně najdeme například Microsoft nebo Českou Spořitelnu.

Naše zkušenost s kalifornským akcelerátorem 500startups

Zdravím ze Silicon Valley. Tento článek bude věnovaný zejména akcelerátoru 500startups. Provedu Vás hezky celým...

„Nyní jsme ve fázi, kdy probíhá výběr prvních projektů, které budou od 16. února sídlit v akcelerátoru. Do prvního kola se přihlásilo přes 40 projektů, což nás velmi potěšilo. Předem nelimitujeme zaměření vybíraných projektů, ale soustředíme se hlavně na jejich kvalitu, například i na to zda mají ambici a šanci uspět na globálním trhu,“ uvádí ředitel akcelerátoru doc. Ing. Ota Novotný, Ph.D.

Vybrané týmy dostanou při vstupu do xPORTu virtuální peněženku s kreditem, kterým budou moci platit za služby akcelerátoru – nájem, mentoring, zapůjčení zařízení. „Chceme, aby studenti hned od začátku věděli, kolik podnikání stojí a kolik si budou potřebovat vydělat po odchodu z akcelerátoru,“ dodává Novotný.

Zajímavostí je, že VŠE nebude do jednotlivých projektů vstupovat po majetkové stránce. Pokud budou ale úspěšné, připadne VŠE určité procento ze získané investice nebo obratu z prvního roku provozu.

foto: VŠE Facebook