Uber čeká úplný zákaz UberPOP ve Francii a další lokality mohou následovat!

Uber čeká úplný zákaz UberPOP ve Francii a další lokality mohou následovat!

, /
Uber čeká úplný zákaz UberPOP ve Francii a další lokality mohou následovat!

Pro Uber je tento rok úspěšný z pohledu investic a růstu, nicméně s růstem přichází hlad konkurence po jeho sražení dolů. Konkurence nejen v podobě Lyftu nebo dalších novodobých služeb, ale také ze strany taxikářů, lidí z ulice nebo vládních úředníků. Po nedávném zákazu v americkém státě Nevada, omezení v několika městech Evropy, přichází úplný konec UberPOP ve Francii s platností od 1.1.2015.

Lyft žaluje svého bývalého COO, který přešel k Uberu

Poměrně dost vyhrocený vztah mezi službami Uber a Lyft, není žádným tajemstvím. Celý problém ale nabral na...

Rozhodnutí je to celkem zvláštní, z toho pohledu, že ještě nedávno byl podle francouzského soudu UberPOP povolen. Jenže právě tohle rozhodnutí rozpoutalo vlnu nevole mezi taxikáři, kteří lobovali za to, že má být UberPOP značně omezen nebo zrušen – stalo se tak dnes, kdy z úst francouzského ministra padlo:

„Nejen, že je ilegální tuto službu nabízet, konec konců to může být pro zákazníky i velmi nebezpečné.“

Paříž byla první evropská metropole, do které se Uber po hlavě vrhnul. Momentálně tam má bezmála 500 tisíc zákazníků, což je na takové město úctyhodný počet a zákaz UberPOP by s tímto číslem určitě výrazně pohnul, jelikož další služby jsou dražší bezmála o 1,5 – 2 eura na kilometr.

Ve Francii bylo vůbec již od začátku tohoto roku nehostinné prostředí, kdy byl Uber žádán o 15minutové pauzy mezi zákazníky. UberPOP tedy od počátku příštího roku ve Francii končí a pravděpodobně budou následovat další evropská města – spekuluje se i o Londýně! Další služby Uberu zůstanou neměnné, jelikož k nim je třeba licence.