Čínské Xiaomi získalo obří investici a chystá se rozdrtit Samsung a spol.

Čínské Xiaomi získalo obří investici a chystá se rozdrtit Samsung a spol.

, /
Čínské Xiaomi získalo obří investici a chystá se rozdrtit Samsung a spol.

Xiaomi v poslední době roste raketovým tempem a tak není divu, že přitahuje spoustu investorů. Po dlouhém jednání se podařilo uzavřít investici ve výši 1,1 miliardy dolarů a tím zvednout hranici valuace na bezmála 45 miliard dolarů, což posunulo Xiaomi na nejlépe ohodnocený startup na světě, hned po Uberu. Co ale bude dál?

Nový mobilní OS od Xiaomi MIUI 6 je totální kopírka Apple iOS

Xiaomi je momentálně nejpopulárnější asijský výrobce chytrých telefonů. Jejich strategie je velmi jednoduchá:...

Server Recode informuje, že jedním z investorů byla i investiční společnost DST Global, která do Xiaomi narvala v předchozích kolech bezmála půl miliardy dolarů, stejně tak byla součástí investice i skupina spadající pod křídla Alibaby, takže jde vidět, že je o Xiaomi eminentní zájem v těch nejvyšších kruzích.

Xiaomi velmi rychle vyrostlo na pozici třetího největšího výrobce telefonů, i přesto, že v roce 2013 zaznamenali zisk ve výši 56 milionů dolarů. Nynější investice bude použita ale především na rozvoj mimo čínský trh, aktuálně je na pořadu dne Indie a poté dále na západ, což bude pravděpodobně nejnákladnější část z celého plánu.

Mimochodem, abyste si dokázali představit, jakou rychlostí prodává pouze 4 roky starý startup telefony – ještě před rokem při vydání nového smartphonu šlo o 100 tisíc mobilů za 1,5 minuty, což je v prodejnosti novinky absolutní rekord.

Foto: Xiaomi