Poslat zaměstnance do San Fransisca se českým STRV vyplatilo
, /

Poslat zaměstnance do San Fransisca se českým STRV vyplatilo

Poslat zaměstnance do San Fransisca se českým STRV vyplatilo

Před měsícem se rozhodl poslat 10 ze svých zaměstnanců  do San Francisca. Oznámil jim, kdy se mají sbalit a co potřebují s sebou. Dva týdny jim pak představoval jeho denní realitu. Ukázal jim, jak funguje business v USA, setkali se s klienty pro které pracují a prohlédli si jedno z nejzajímavějších měst na světě. Teď už jsou zpátky v pražské vývojové kanceláři a David Semerád, spoluzakladatel společnosti STRV, může zhodnotit, co všechno to přineslo.

Co vás vedlo k přestěhování do Spojených států a proč tam poslat dalších deset lidí?
Všichni zákazníci sídlí v USA a většina přímo v San Franciscu. Je zcela samozřejmé, že tu jsme také. Stejně samozřejmé bylo i pozvat sem co nejvíc kluků, aby všechno viděli tak, jak to každý den vidíme my. Ukázat jim Silicon Valley a co nejvíc přiblížit to, co nás sem táhne a proč tu chceme pracovat. Všechno tu totiž probíhá trochu jinak, což je na samostatné povídání.”

Co vás na jejich počínání tady překvapilo?
Nejvíc mě překvapilo, jak dobře naši vývojáři jednají s klienty. Mluví s nimi denně anglicky přes Skype, ale naživo si vedli snad ještě lépe. Ale právě díky dvojjazyčnému prostředí se k nám hodně lidí hlásí a proto to klukům problém nedělá.

Jaký je TechCrunch Disrupt v San Franciscu? Díl první

V San Franciscu probíhá v těchto dnech již desátý TechCrunch Disrupt. Akce pořádaná nejpopulárnějším...

Nebyly dva týdny málo? Nechtěl někdo zůstat déle?
Nakonec tu měli kluci tak nabitý program, že se snad i těšili domů. Čekala tam na ně nová kancelář, kterou jsem já sám viděl jen na fotkách. Ale na hodně z nich jsem viděl, že by se jim tu líbilo i napořád. Dva týdny není dost na to aby člověk poznal vše, ale obrázek o tom co se mu líbí, si udělá.

Co to s sebou přineslo a co plánujete dál?
Bylo to poprvé, co jsme něco podobného uspořádali a hodně jsme se při tom naučil. Začínám mít jasno v tom, jaký bude mít průběh další podobný camp. Cesta deseti lidí a jejich ubytování tady jsou ceklem značný náklad. Když k tomu přidáte i pronájem kanceláře, musíte dobře zvážit zda se vám taková věc vyplatí a co od ní čekáte. Ale stačilo pár dní a vidím, že jsou kluci do práce o to víc nadšení. V hlavě už se nám rodí nápad, jak s tím naložit do budoucnosti, dost pravděpodobně se bude jednat o delší časová období a menší skupiny, tak abychom v San Franciscu stále měli početnější tým.

Hodně lidí dnes do USA jezdí. Většinou sem jedou za letní brigádou, kterou zakončí dovolenou a cestováním. Je i tohle určitým způsobem přínosné?
To je skvělý zážitek, ale o denní realitě v oboru vám to řekne pramálo. Není to jako když vás sem vyšle společnost, abyste ji zastupoval při milionových zakázkách. Je to hodně podobné tomu, když tu studujete. To je navíc i můj případ, proto to dokážu porovnat.