Exkluzivně: Y Soft investuje 65 milionů Kč do českého výrobce 3D tiskáren be3D
, /

Exkluzivně: Y Soft investuje 65 milionů Kč do českého výrobce 3D tiskáren be3D

Exkluzivně: Y Soft investuje 65 milionů Kč do českého výrobce 3D tiskáren be3D

Český výrobce 3D tiskáren be3D, má slušně našlápnuto. Získal totiž právě novou investici, když do firmy po několikaměsíčním jednání investuje brněnský Y Soft 45 milionů Kč, navíc s opcí na dalších 20 milionů Kč, v případě očekávaného růstu společnosti. Ve vedení be3D se jinak tímto krokem nic nemění, tj. v čele dále zůstává zakladatel David Miklas.

Brněnské Comprimato získává investici ve výši 1 milionu euro

A je to oficiálně venku. Investiční fondy Credo Ventures a s Y Soft Venture Capital  (Y Soft) společně ohlašují...

be3D díky spojení s předním světovým výrobcem softwaru pro správu tisku získá obchodní zastoupení po celém světě – v Japonsku, Austrálii, Singapuru, ve Spojených státech amerických, ve Spojených arabských emirátech a v řadě dalších zemí. be3D kromě obchodní podpory získá mentoring od specialistů společnosti Y Soft.

„Trh 3D tisku sledujeme dlouhodobě a již delší dobu zvažujeme po 2D tisku vstoupit také do tohoto segmentu. Integrací s be3D se pro nás 3D tiskárny stanou strategickým produktem, který v krátkodobém horizontu uplatníme na mezinárodních trzích,” říká Václav Muchna, CEO a spoluzakladatel společnosti Y Soft.

Celá dohoda o strategickém propojení jinak vznikla v USA. be3D totiž v USA procházela programem CzechAccelerator od agentury CzechInvest, s tím, že majitelé obou firem se poprvé setkali na jedné z místních akcí.