Snapchat má další problém! Hackeři se chystají zveřejnit bezmála 100 000 citlivých fotek

Snapchat se pomalu, ale jistě stává semeništěm pro šikovné hackery. Několik takových si ho vzalo do parády a po dlouhé měsíce, až roky sbíralo tuny citlivých fotografií na kterých se mimo jiné objevují i dívky pod 18 let! Uživatelé 4chanu, kde se povětšinou podobné fotky šíří stejně jako nedávný iCloud únik, byli šokováni množstvím souborů a přehledností s jakou se do nich hackeři pustili. Celému incidentu se začalo přezdívat „The Snappening“.

snapchat_HH

Přečtěte si takéDalší hack Snapchatu? V hlavní roli tentokrát ovocné smoothies

V posledních týdnech se často na podobných serverech pro sdílení fotografií objevovaly zmínky, že něco velkého přichází. A taky přišlo, úctyhodných 13GB fotek a videí, které hackeři získávali prostřednictvím upravené aplikace s názvem Snapsave/Snapsaved, která odchytávala veškerý obsah, i ten, který uživatelé považovali za smazaný. Spousta uživatelů na 4chanu si kompletní soubory stáhla a momentálně z nich tvoří jakousi databázi, ve které bude možno procházet a vyhledávat uživatele podle přezdívky!

Z oficiálního vyjádření Snapchatu víme, že žádný přímý zásah do databáze Snapchatu nikdy neproběhl a uniklé fotky jsou tak z jiného zdroje. Chyba je na straně uživatelů, kteří svým jednáním porušují podmínky serveru a stejně tak se společnost snaží podobné pochybné aplikace co nejdříve dostat jak z App Store, tak z Google Play.

Je to jen další kapka do ohně, který se naplno rozpoutal několikrát, například v roce 2013 kvůli tomu, že se bylo možné dostat k telefonním číslům všech uživatelů. Zhruba 4,6 milionu čísel přiřazených k uživatelům proniklo na internet v únoru tohoto roku.

Foto: 4chan

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.