Rockaway Jakuba Havrlanta investuje do startupů Socify a 3Dsimo
, /

Rockaway Jakuba Havrlanta investuje do startupů Socify a 3Dsimo

Rockaway Jakuba Havrlanta investuje do startupů Socify a 3Dsimo

V poslední době hodně aktivní skupina Rockaway Jakuba Havrlanta, právě ohlásila dva další zajímavé investiční dealy. Ty jsou výsledkem Dušana Zábrodského, který nedávno rozšířil vedení Rockaway a který je v podstatě zodpovědný právě za hledání nových příležitostí a rozvoj stávajících portfoliových projektů.

První investice směřuje do startupu SOCIFI, který pracuje s monetizací veřejných WiFi sítí. Řešení SOCIFI je určené jakékoliv firmě, které svým zákazníkům poskytuje bezplatnou WiFi, ale chce ji monetizovat prostřednictvím prodeje reklamy nebo dalších nástrojů:

Daniel Křetínský a Patrik Tkáč se spojují s Rockaway Jakuba Havrlanta

Hodně zajímavá zpráva se dnes po ráno objevila na Twitter účtu českého Forbesu. Podle ní skupina Rockaway, která...

„Věříme, že SOCIFY má naprosto unikátní řešení pro monetizaci veřejných wifi sítí. Jejich řešení momentálně nemá přímého konkurenta a tržní potenciál je signifikantní. Naším cílem je penetrace US trhu a získání pro SOCIFY pozici leadera,“ vysvětluje důvody investice Dušan Zábrodský z Rockaway.

Druhá investice pak směřuje do projektu 3DSimo.

„Jde o nový nástroj pro prostorové kresby. Například dětem umožňuje realizovat své představy a rozvíjet motoriku. Svoje uplatnění má i u uměleckých profesí nebo studentů designu, “ říká David Paškevič, který stojí za nápadem i zpracováním 3D pera.

Oproti stávajícím výrobkům na trhu má 3Dsimo výrazně rozšířenou funkčnost:

„Díky grafickému rozhraní, které je řízeno mikroprocesorem, dokáže nastavovat libovolnou teplotu, rychlost, přednastavené materiálové profily. Na výběr je i obsluha v devíti jazykových mutacích a k dispozici je pět materiálů pro kresbu,“ doplňuje Davdi Paškevič

„3D Simo se aktuálně prodává v pěti evropských zemích a v Japonsku. „Těsně před spuštěním prodeje jsme v Koreji a na arabském poloostrově. Vstup do české distribuce je v plánu v průběhu podzimu,“ říká David Paškevič, zakladatel 3D Simo.

Vývoj 3D pera trval bezmála rok, po kterém následovalo několikaměsíční testování hotového produktu a optimalizace výroby. V české distribuci bude jinak 3Dsimo v nabídce za 2 799 Kč.

Co se výše těchto dvou investic týče, hodí se zmínit, že částky, které se objevily například na E15 nebo Lupa.cz, se podle našeho zdroje v Rockaway nezakládají na pravdě.