Co si myslí CEOs startupů ze Silicon Valley o investorech?
, /

Co si myslí CEOs startupů ze Silicon Valley o investorech?

Co si myslí CEOs startupů ze Silicon Valley o investorech?

S hodně zajímavou studií přišla britská agentura YouGov, která dala dohromady názory CEOs ze Silicon Valley ohledně důležitosti VC investorů pro jejich startupy. Vyplývá z toho všeho hned několik bodů.

Investiční fond Andreessen Horowitz je tím úplně nejžádanějším mezi startupy a zakladateli. Následuje Sequoia Capital, KPCB, Accel, Greylock, Benchmark a USV.

Za nejdůležitější věc, kterou investoři startupu přinášejí, zakladatelé považují: kontakty, znalost trhu, výpomoc/účast v příštích investičních kolech a důvěryhodnost…

Zajímavé je pak porovnání uvažování mezi zakladateli prvního startupu vs těmi, kteří toho už za sebou mají více. Zatímco pro první skupinu je nejdůležitější trojice: kontakty, důvěryhodnost a znalost trhu, pro druhou skupinu to je s velkým náskokem právě již zmíněná výpomoc/účast v dalších investičních kolech.

Většina CEOs startupů si myslí, že přínos investorů z pohledu u nás často omílaného mentoringu není nijak důležitý a mimořádný.  Následující graf pak ukazuje, jak startupy hodnotí kvalitu mentoringu jednotlivých fondů. -2 je nejslabší, +2 nejlepší. Nejlépe se pak umístil opět Andreessen Horowitz.

Celou studii najdete zde.

hlavní foto: scobleizer/Flickr