Airfy Beacon aneb futuristický domov na technologii Applu

Kdo by  doma nechtěl mít vychytávky a gadgety podobné jako například Tony Stark ve filmu Ironman, kdy celá domácnost sleduje každý Váš krok a přizpůsobuje se Vašim potřebám a přáním. Ne pro každého je něco podobného finančně dostupné, ale díky startupu AIRFY, který se nedávno objevil v kampani na serveru Indiegogo (vybráno 21 641 dolarů) a Kickstarter  (vybráno 39 167 dolarů od 250 uživatelů) však bude na trhu nová alternativa chytré domácnosti brzy realitou i pro širokou veřejnost, navíc za velmi dostupnou cenu. Kompletní set totiž vychází přibližně na 150 dolarů.

storyous

Přečtěte si takéČeský startup Storyous oficiálně spouští mobilní platby v podnicích

Chytrý koncept, který Vám ušetří desítky a stovky tísíc za rozbourání bytu, tahání kabelů a nákupu obrovského množství jiných materiálů funguje na principu kombinace technologií Applu, rafinovaného kódování a integrace s hardwarem třetích stran a to tak, že po svém domě či bytě rozmístíte do každé místnosti tzv. Beacons, což jsou malé bluetooth a wifi příjimače s nízko nákladovým provozem, které chytře komunikují s žárovkami Philips Hue, které jsou na trhu dostupné již delší dobu, bluetooth a wifi přehrávači, televizí nebo topením Nest.

Snímek obrazovky 2014-08-27 v 19.30.52
56031e2ab76bacceee1a911261e59ed3_large

Skrze appku si pak už jen nastavíte jak se má určitá místnost chovat ve Vaší přítomnosti, tj. spuštění hudby, intenzita/barva světla, teplota a další vychytávky. Přijímače Beacons pak už jen monitorují Váš pohyb skrze smartphone. Pokud byt nebo dům opustíte úplně, tak se vše samozřejmě automaticky povypíná.

foto: Airfy/Kickstarter

Rád píše o technologiích

CzechCrunch Express

Nenechte si utéct zásadní zprávy!

Přihlašte se k pravidelnému odběru novinek ze světa technologií a startupů.