Jak se daří českému foodie startupu Storyous?
, /

Jak se daří českému foodie startupu Storyous?

Jak se daří českému foodie startupu Storyous?

Český gastro startup Storyous, už jsme si u nás několikrát představovali. Naposledy například v souvislosti s vydáním iOS aplikace a především pak také spuštěním zákaznického systému pro restaurace a kavárny, který podnikům nabízí jednoduchou správu objednávek, plateb, statistik a účtenek.

Český foodie startup Storyous brzy spustí objednávkový systém pro restaurace a kavárny

Český foodie projekt Storyous už nějaký čas pracuje na objednávkovém systému, kterým doplní svou stávající...

Protože od spuštění objednávkového systému, ke kterému brzy oficiálně přibude i mobilní platební systém pro zákazníky, uplynulo už několik měsíců, požádal jsem kluky o pár čísel a aktuálních informací.

Růst

Celé platformě se podle spoluzakladatele projektu Hynka Husníka daří velmi dobře. Od jejího oficiálního spuštění, které proběhlo v březnu, služba pravidelně každý měsíc zdvojnásobuje své tržby. Ty by se konkrétně tento měsíc měly dostat na 400 000 Kč, s tím, že během zhruba 2 měsíců, by se celý projekt měl přehoupnout do zisku.

„Čeká nás ještě pár měsíců intenzivního vývoje systému pro restaurace a myslím si, že poté dokážeme uspokojit v podstatě kohokoliv“, dodává Hynek Husník

Podniky

Objednávkový systém od Storyous, spadající pod platformu Storyous Pro, momentálně používá okolo 50 podniků, včetně například nedávno spuštěného N5 Café, umístěného v prostorách smíchovského akcelerátoru Node5. Tam jsem celý proces několikrát vyzkoušel a ověřil tak, jak v praxi vlastně funguje. Jednoduše si objednáte, zaplatíte, obsluha následně zanese platbu do tabletu, který ji spáruje s pokladnou a poté automaticky vytiskne účet. Fajn je, že momentálně už můžete platit nejen v hotovosti, ale také elektronicky prostřednictvím mobilní appky pro iOS (více viz níže).

Tento měsíc jinak Storyous očekávají získání dalších 20 nových podniků, které budou služeb jejich systému využívat. V červenci poté zhruba dalších 30.

Monetizace

Co se monetizace týče, vydělává Storyous formou měsíčního poplatku, kdy podnikům účtuje částku 590 Kč/měsíčně za tablet s objednávkovým systémem fungujícím na platformě Android, plus 290 Kč/měsíčně za každý další. Jednorázové zřízení služby/aktivační poplatek, pak ještě vyjde na 5 990 Kč.

Chystané novinky

Připravovaných novinek je v tuto chvíli hned několik.  Od spuštění skladového hospodářství pro podniky, přes bonusový program, ve kterém se uživatelé dočkají různých benefitů a odměn za to, že v podnicích platí právě přes Storyous, až po to nejdůležitější, konkrétně již zmíněný a aktuálně v betaverzi fungující platební systém pro zákazníky.

Ten je momentálně k dispozici například právě v N5 Café a je zřejmě tou nejzajímavější věcí na celém konceptu Storyous. Po stáhnutí oficiální iOS appky (verze pro Android vychází tento měsíc), si ji totiž spárujete s vaší platební kartou a v podporovaných podnicích pak můžete platit jednoduše přímo přes váš mobilní telefon.

 

O spolupráci s Rockaway Jakuba Havrlanta a další připravované investici…

Koncept Storyous před několika měsíci zaujal i Jakub Havrlanta (ex bezrealitky.cz), který prostřednictvím svého fondu Rockaway nainvestoval do služby nižší jednotky milionů Kč…

„Rockaway nám hodně pomáhá se strategickým plánováním a zároveň také výrazně zprofesionalizovala naši činnost zejména v oblastech jako je účetnictví, právo, finanční plánování apod. Klíčově pro nás je, že jsme všichni na jednom patře a jsme tak se všemi co potřebujeme neustále v kontaktu“, říká Hynek Husník

Hynek mi zároveň prozradil, že další dodatečná investice od Rockaway je na spadnutí, tak uvidíme co se z ní v brzké době vyvrbí :). V plánu jsou v podstatě dvě varianty: menší investice pro další, postupný růst a větší investice pro co nejrychlejší vstup služby do zahraničí…