Nejoriginálnější pitch na TC Disrupt měl tým unikátní aplikace Fetch
, /

Nejoriginálnější pitch na TC Disrupt měl tým unikátní aplikace Fetch

7.75 Startupy
Nejoriginálnější pitch na TC Disrupt měl tým unikátní aplikace Fetch

Ocenění CzechCrunch

7.75
7 Design
7 Nápad
8 User Experience
9 Exekuce

Startupy se snaží při pitchování zaujmout jakýmkoliv zajimavým způsobem, aby získali pozornost investorů. Tom Hadfield se ovšem posunul na ninja level, když si v jednu chvíli svlékl košili, aby demonstroval svojí aplikaci. Mrkněte na video nahoře v článku, je to fakt inspirativní pitch.

Fetch je aplikace, která zdarma nabízí uživatelům extrémně pohodlnou a rychlou cestu, jak nakupovat online a to díky lidskému faktoru, nikoliv za pomocí nějakého algoritmu či doporučení. Aplikace zaručuje, že všechny produkty koupené skrz Fetch, budou mít vždy nejlepší možnou cenu a kvalitu. Prý to lidé prostě dělají lépe než počítače.

Funguje to úplně jednoduše: uživatel zadá do systému požadavek buď jako audio, text či foto, profesionálně vytrénovaný shopping boy/girl prohledá web, produkt najde a jménem uživatele jej koupí a ten je následně doručen. Samozřejme je nutné, aby uživatel měl předem v aplikaci uložené doručovací a platební údaje. No a pak to opravdu celé funguje jako magic.

Nápad to není nějak extra revoluční, je to v podstatě služba Concierge pro AmEx Platinum, kterou sem tam použiju už několik let, avšak exekuce je perfektní a pro shopping na iPhonu se hodí skvěle.

Samozřejmě tu jsou otázky škálovatelnosti a rychlosti celé služby, protože z vlastní zkušenosti vím, že občas najít to správné černé triko trvá i hodiny. Službu jsem vyzkoušel a během 5 minut jsem si koupil sluneční brýle, které jsem byl líný hledat na netu. Takže absolutní pohoda, uvidíme kdy dorazí.

Jinak Fetch má naraisováno $2.3M v seedu a myslím si, že tam bylo dost narváno. Business je postavený na fíčkách a provizích. Prý tam mají i interní TaskRabbit na zpracování těch požadavků, takže si tam i externí lidé mohou něco přivydělat. Předpokládám, že to funguje jako Flightfox.

Už pomalu slyším startovat kopírky… :)

[asl_screenshots id="867636554"]

Foto/Video: TechCrunch