Robin Raszka o spolupráci na nové appce od Yahoo a Nick D’Aloisiovi

Mobilní aplikaci Summly, která díky chytrému algoritmu dokázala vytáhnout z vybraného článku jen ty nejzajímavější informace shrnuté do několika paragrafů a kterou od tehdy 17 letého teenagera Nick D’Aloisia, společnost Yahoo koupila za údajných 30 milionů dolarů, vám asi nemusíme představovat.

Yahoo nyní každopádně vydává její „nástupkyni“ s názvem News Digest, která do vašeho iOS zařízení dvakrát denně doručí zkrácený souhrn těch nejzajímavějších zpráv z nejrůznějších zdrojů a v podstatě by se dalo říct, že všechny funkce původní appky Summly posouvá ještě na vyšší level. Nejzajímavější pro nás na celé věci je každopádně fakt, že se na tvorbě aplikace podílel i Robin Raszka z českých Tapmates, který nám odpověděl na pár otázek týkajících se vývoje…

Čau Robine, jak to celé vlastně začalo?

Nick D’Aloisio po prodeji Summly přišel s tím, že musíme vytvořit nejlepší „news“ aplikaci na App Store. Tak jsme asi týden seděli v kancelářích Yahoo v New Yorku a přemýšleli, jak to spáchat. Celý koncept byl jinak založený na tom, že uživatelé čtou většinou zprávy 2x denně. Ráno a večer. A my jim chtěli dát pocit, že když použijou News Digest, tak budou vědět, že se dozvěděli vše důležitého a můžou jít v klidu spát s pocitem, že jim nic neuniklo. Z tohoto konceptu jsme pak vytvořili produkt.

Jak ses na News Digest konkrétně podílel? A byl k dispozici i někdo jiný z Tapmates?

Na appce jsem se za Tapmates podílel jen já. Měl jsem s Yahoo kontrakt na zhruba 4-5 měsíců a na starosti jsem měl produktový design.

Jak to bylo po finanční stránce s odměnou? Byla formou peněz, případně nějakého podílu?

Kompletně cash. Na párty v BL to bude stačit… :-)

A co spolupráce v reálu s Nick D’Aloisiem? Hodně lidí mu dalo nálepku geniálního dítěte…

Ten kluk je fakt mazanej, ma dobrý vize a je to workoholik. :) Výhoda je, že má přehled o všem, byť například reálně neprogramuje. V podstatě jako Steve Jobs.  Je neustále naplněný pozitivní energií, takže pracovat s nim je super. Prostě přístup „jdeme změnit svět, věříme tomu a jdeme si za tim“.

Každopádně to určitě nebyla naše poslední spolupráce s Nickem. Měnit svět nás baví, s čímž souvisí i moje stěhování z New Yorku do Valley…

Náhled aplikace…
yahoo_h

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.