Další velká pecka na obzoru? Startup Exposure chce být Tumblrem pro fotky

Na světě je další zajímavý startup, který má pravděpodobně našlápnuto k tomu, stát se další velkou věcí. Jmenuje se Exposure a stručně by se dal popsat jako Tumblr či Medium pro fotografie.

V administraci si formou „drag and drop“ nahrajete fotky z vaší konkrétní cesty/výletu a následně je společně s popisky šikovně poskládáte do zajímavého fotopříběhu, který pak vaši konkrétní cestu/výlet přehledně mapuje. To vše ve velmi atraktivním obalu, právě po vzoru blogerských platforem typu Tumblr nebo Medium.

Zajímavostí je, že Exposure nenabízí tak jak bývá u podobných služeb zvykem plně funkční free verzi, ale od začátku je placený. Za plné využívání služeb tak zaplatíte 9 dolarů měsíčně nebo 99 dolarů za rok, což tvůrci zdůvodňují tím, že službu cílí především na zkušenější, případně rovnou profesionální fotografy.

Za Exposure, které bylo oficiálně spuštěno před třemi dny a jenž v uzavřené betaverzi nasbíralo 10 000 uživatelů, stojí digitální studio Elepath ze San Francisca, které dále provozuje například projekty Keezy, nebo ThingList.

Video ukazující, jak služba funguje…

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.